Ziemā ādai nepieciešamas īpašas rūpes

03. Feb 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ādas prasības mainās līdz ar gadalaikiem. Ziemā, kad valda aukstums, stindzinošs vējš, sniegs, savukārt telpās ādu ietekmē centrālapkure, ir nepieciešamas jo īpaši lielas rūpes par savu ādu.

Cilvēkiem, kuriem ikdienā ir jutīga āda, ziemā tā kļūst vēl jutīgāka un sausāka, jo to ietekmē krasās temperatūras svārstības, pastiprinātais gaisa mitrums vai, tieši otrādi, sausums. Papildus slodzi ādai šobrīd rada arī masku valkāšana, jo to ilgstoša un bieža nēsāšana var izsaukt akni, seborejisko dermatītu, kā arī rozāciju.

Tāpēc, lai no tā izvairītos, un parūpētos par savu ādu, ir ļoti svarīga pareiza tās kopšana. Kā uzsver dermatoloģe, medicīnas zinātņu doktore Olga Zaikovska, ādas kopšanas zelta standarts visos laikos ir nemainīgs:

  • Ādu gan no rīta, gan vakarā nomazgāt;
  • Tonizēt;
  • Mitrināt.

Dermatoloģe uzsver, ka ziemā mitrinošā līdzekļa tekstūrai vajadzētu būt biezākai, lai tas papildus mitrinātu un veicinātu ādas reģenerāciju, kā arī asinsvadu sieniņu stiprināšanai, jo sevišķi jutīgai ādai, vajadzētu lietot serumus un krēmus ar C vitamīnu. Ieteicams, lai to sastāvā būtu arī hialuronskābe, kolagēns, peptīdi.

Svarīgas rūpes ne tikai par sejas ādu

Ziemā temperatūras svārstības negatīvi atsaucas ne tikai uz sejas, bet arī visa pārējā ķermeņa ādu. “Tāpēc ziemā vajadzētu vairāk domāt par papildus mitrināšanu pēdām un lūpām, rokām. Jāvelk cimdi, jālieto lūpu balzāmu arī uz nakti, ne tikai dodoties laukā, lai lūpas nakts laikā tiktu barotas,” uzsver dermatoloģe Olga Zaikovska. Pēdām patiks, ja tās tiks palutinātas ar krēmu, kuru sastāvā ir 5 – 10% urea, kas mazinās pēdu sausumu un plaisas. Krēmus ar sastāvā esošu urea ieteicams izvēlēties arī roku kopšanai.

“Runājot par ķermeņa kopšanu, cilvēkam, kuram nav īpašu ādas problēmu, ziemā jāizvēlas produkti, kas paredzēti sausai ādai,” rekomendē dermatoloģe. Viņa atgādina, ka krēms jālieto katru dienu pēc dušas, lai āda tiktu intensīvi mitrināta. “Var izmantot universālu mitrinošu krēmu, kuru var lietot visa ģimene,” iesaka ārste.

 

Rūpējoties par savu ādu, izmēģini:

BEAUUGREEN Collagen&Gold Hydrogel Eye Patch hidrogela patči ar kolagēnu un zeltu ādai ap acīm

IT'S SKIN Hyaluronic Acid Moisture Cream

BEAUTY FORMULAS Mīkstinoša un barojoša maska rokām

HOLIKA HOLIKA Sparkling Lemon attīrošs ūdens sejai

ISANA Intensiv krēms rokām

MIXA Body intensīvi nostiprinošs ķermeņa losjons