Zebrus ezers un Ezerlūķu pilskalns

Zebrus ezers un Ezerlūķu pilskalns

13. Jun 13:46 Cielavinna Cielavinna

Šoreiz nedaudz savādāks apskates objekts brīvdienu izbraukumiem, bet īstenībā ļoti interesants, jo tas ļauj ielūkoties tālā jo tālā mūsu valsts vēsturē.

Mēs devāmies lūkoties pilskalnus. Kā pirmais - Ezerlūķu pilskalns, kurš atrodas līdzās Zebrus ezeram. Ezera apkārtnē ir konstatētas vairākas dzelzs laikmeta apmetnes, kapulauki un pilskalni, kas liecina, ka te saimniekojuši zemgaļi.

Blakus esošā Ezerlūķu pilskalna apdzīvotības laiks un nozīme vēl nav noskaidrota. Iespējams, tas senajiem zemgaļiem kalpojis kā patvēruma vieta uzbrukuma gadījumā, vai arī izmantots kā novērošanas punkts netālu atrodošās svētvieyas- Elku kalna aizsardzībai.

Izstaigājot pilskalnu, devāmies lūkoties ezeru un kā izrādās tur ir peldvieta. Kas var būt labāks par to, ka izglītojošu ekskursiju apvienot ar patīkamo, protams devāmies peldēties. Labi, ka mazais puika bija paņēmis līdzi dvieli.

Peldvieta kā jau ezerā ar akmeņiem un dūņām. Mazajiem vismaz bija kà sevi izklaidēt. Ezers nav dziļš, lai tiktu dziļumā ir jāiet ĻOTI tālu no krasta. Kopumā ļoti patīkama vieta. Pilskalns un ezers atrodas Bikstu pagastā, Dobeles novadā.

 

Šīs vietas apmeklējums patiks gan lielam gan mazām, jo kas var būt foršāks par uzskriešanu kalnā un skriet lejā peldēties ezerā.