Viss nav jāatceras. Daudzbērnu ģimenes stāsts par laika plānošanu

Viss nav jāatceras. Daudzbērnu ģimenes stāsts par laika plānošanu

01. Dec 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Iepazīšanās ar daudzbērnu Bikšus ģimenes projektu, kuriem plānošana ir ikdiena. Kā īsta komanda, viņi sadala pienākumus, plāno nedēļu, brīvdienas, ceļojumus un pat  ēdienreizes un, kas mazgā traukus.

Kas mēs esam?

Mazs Bikšus ģimenes uzņēmums.

2022.gada, 29.novembrī, ieguvām jaunu statusu - daudzbērnu ģimene, jo sagaidījām savu trešo bērniņu. Un it visā cenšamies saskatīt skaisto un pozitīvo.

Plānošana ir mūsu ikdiena. Kā vienota komanda sadalām pienākumus, plānojam nedēļu, brīvdienas, ceļojumus, pat ēdienreizes. Tā tapa ideja par plānotāja izveidi.

Visi kopā ķērāmies pie darba. Radīt ērtu un viegli pielietojamu plānotāju māmiņai. Pirmkārt, iekļaut atsevišķu vietu plānotājā, kur pierakstīt bērnu plānus – pulciņus, ārstus, vecāku sapulces, ekskursijas. Tas ir praktisks palīgs jebkurai māmiņai, neatkarīgi no bērnu skaita un vecuma. Otrkārt,  kā jebkura māmiņa ir arī sieviete, tādēļ centāmies to padarīt sievišķīgu. Ziedi ir Bikšus kundzes mīlestība, tie pievieno neuzkrītošu akcentu plānotājam. Pie tam, ģimenes galva saskatīja ziedu ilustrācijas pievilcīgas arī vīrieša acij.  

Plānotājā ir gan klasiski atvērumi - pilns 2023. un 2024.gadi, mēneša atvērums, datumi, vārda dienas un Latvijas svētku dienas, ir atvērums dzimšanas dienām, gan papildus citas vietas piezīmēm  – vieta budžeta plānošanai, vieta ieradumu regularitātes atzīmēm, vieta iepriekš minētajiem bērnu plāniem. Beigās pievienojām arī špikeri ar bērnu drēbju un apavu izmēriem. Tabula, kur ieskatīties vajadzības gadījumā. Protams, ir jāņem vērā, ka dažādu ražotāju izmēri var atšķirties. Kā arī katrs bērniņš ir unikāls, un var atšķirties – būt tievāks/apaļāks, īsāks/garāks, tāpēc izmēri var nesakrist.

Ir māmiņas, kuras nelieto plānotājus. Tāpēc tapa sienas kalendārs / plānotājs ģimenei. Vienuviet ērti un pārskatāmi notikumi ikvienam ģimenes loceklim (ģimenēm līdz 5 personām), kur katram ir atvēlēta sava kolonna.

Ģimenes kalendārā ir ne tikai klasiskā daļa ar vārda dienām un Latvijā svinamiem valsts svētkiem. Kalendārs ir paredzēts lietošanai tieši ģimenēm ar bērniem, tādēļ pievienojām arī pasaules svētku dienas, piemēram, Ūdens diena, Grāmatu diena, Draudzības diena un tmldz. Ir atzīmētas dienas, kad ir jāpagriež pulkstenis, pārejot uz ziemas un vasaras laiku. Kā arī ir skolēnu brīvlaiku datumi, lai vecāki laicīgi var ieplānot aktivitātes, atvaļinājumus vai aukles šajās nedēļās.

Redzot vienuviet ģimenes grafiku, ir vieglāk plānot.

Piemēram, kad vecāks bērns nav mājās, vari apskatīties, ka viņš ir kādā pulciņā vai jubilejā pie drauga. Kad ir jāpieraksta pie kāda ārsta, redzi, kad kurš no pieaugušajiem tiek. Tāpat var ieplānot ģimenes dienu.

Un noteikti atvieglo bērnu loģistikas jautājumus, lai tētis un mamma var sadalīt, kurš uz kurieni ved bērnus.

Ir arī papildus vērtība - bērni apgūst laika plānošanu.

No sirds ceram, ka būsim noderīgi ikvienai ģimenei.

Ar plānotājiem un kalendāru varēsi iepazīties arī Māmiņu Brokastīs, 7.decembrī, modes un izklaides centrā "Riga Plaza".

Māmiņu Brokastis izklaides un modes centrā "Riga Plaza" 7.decembrī

#ģimenesspēks #par stipruģimeni #reālamamma