Virssvara kabinets bērniem, iekļaujot ģimeņu izglītošanu

Virssvara kabinets bērniem, iekļaujot ģimeņu izglītošanu

11. Oct 2017, 13:29 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Mūsdienās arvien aktuālāka kļūst aptaukošanās problēma jau agrā vecumā. Steidzīgā ikdiena, ātrās uzkodas, neregulārās ēdienreizes un mazkustīgs dzīvesveids bieži kļūst par iemeslu, lai bērns iedzīvotos liekā svara problēmās. Ir labi, ja izdodas šīs problēmas atrisināt pašu spēkiem, mainot ēšanas paradumus, kopā ar bērniem  nodarbojoties ar dažādām fiziskām aktivitātēm, tomēr ir situācijas, kad ir nepieciešama speciāliste iesaiste, kas var palīdzēt izprast problēmu cēloņus un tos atrisināt. 

SIA „Rīgas veselības centrs” Rīgas domes Labklājības departamenta projekta “Mēs par veselīgu Rīgu!” ietvaros piedāvā bezmaksas pakalpojumu* - veselīga dzīvesveida un svara kontroles prasmju apgūšanu ģimenēm, kurās aug bērni (no zīdaiņa vecuma līdz 18 gadiem) ar paaugstinātu ķermeņa svaru.


Multiprofesionāla speciālistu komanda (pediatrs, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts, fizioterapeits, uztura speciālists un psihologs) katrai ģimenei bez maksas nodrošina:

12 nedēļu programmu - 52 kontaktnodarbības (viena 60 minūšu ilga nodarbība paredzēta 5 ģimenēm), t.sk.:

Teorētiskās nodarbības par:

  • veselīga dzīvesveida prasmēm,
  • uztura nozīmi svara korekcijā,
  • nepareizu ēšanas paradumu izraisītām veselības problēmām,
  • virssvaru un psihoemocionālo veselību,
  • fizisko aktivitāšu mūsdienīgu paškontroli, izmantojot lietotnes;
  •  vingrošanu zālē un baseinā, 

Praktiskās nodarbības par:

  • tīmekļa lietotņu izmantojumu fizisko aktivitāšu uzskaitē un veselīga uztura paradumu sekmēšanā,
  • veselīgas maltītes gatavošanas principiem;

 

Nodarbību apmeklējumam nepieciešama ģimenes ārsta vai ārsta speciālista (endokrinologa) izziņa ar bērna ķermeņa masas indeksa norādi vai programmas fizioterapeita novērtējums (bērna antropometriskie mērījumi). Nodarbības no katras ģimenes var apmeklēt 2 cilvēki – bērns ar virssvara problēmām un pieaugušais, kurš viņu pavada

Virssvara kabinets bērniem, iekļaujot ģimeņu izglītošanu” ir ‘atvērts’ no 2017. gada septembra „Rīgas veselības centra” filiālēs „Ķengarags”, “Iļģuciems” un „Imanta”. Pakalpojuma sadaļa „Vingrošana baseinā” tiek nodrošināta filiāļu „Ķengarags” vai „Imanta” baseinos.

Pieteikšanās un papildu informācija:

e-pasts: esivesels@rigasveseliba.lv

mob. tel.: 29502008

Nodarbību grafiks atrodams mājas lapas www.rigasveseliba.lv sadaļā „Programmas”.