Viena no piedzīvojumiem pilnākā purva taka- Dunikas purvas taka

Viena no piedzīvojumiem pilnākā purva taka- Dunikas purvas taka

25. Jul 2021, 17:47 Cielavinna Cielavinna

Tā ir kaut kā sanācis, ka mūsu ģimenei ļoti patīk purva takas, tāpēc katrā izbraukumā atrodam kādu purva taku, kur izstaigāties.

Internetā kaut kā sakrita, ka bieži redzējām Dunikas purva takas bildes un mums ļoti patika ainaviskums, kas tur valda, tāpēc braucot uz Liepājas pusi nolēmām apskatīt purvu klātienē.

Izbraukājot pirms tam krustu šķērsu Liepājas rajonu un pilsētu nolēmām doties uz purvu, bet pulkstens jau 23:00, ko darīt? 10 domu nebija un braucām, jo nurunājām, ka diezvai uz šo galu vēl speciāli brauksim dēļ purva. Palaimējās tas, ka ir vasara un ilgi ārā nav tumšs.

Aizbraucām līdz purvam, atstājām automašīnu pie informācijas stenda un devāmies iekšā tumšajā mežā. Likās, ka būs baismīga pastaiga, jo mežā tumšs un loģiski, ka dzīvnieki tusē pa nakti. Piedevām, es salasījos ka Latvijas mežos sākuši pastaigāties lāči, tas manu prātu darīja vēl tramīgāku, jo kas zin, varbūt Lietuvas pusē beigušās ogas un lācis izdomāja pastaigas pēc atnākt līdz Latvijai.

Ja Jūs zinātu, kā es pārbijos kad ieejot mežā zem viena krūma ieraudzīju zaļganīgas spilgtas krāsas punktiņu? Tai brīdī sapratu ka pietiek skatīties Discaveri Investigation kanālu.

Ejot tālāk, skatos ka pilns mežš ar tām gaismīņām un manējais saka, ka tie tak Jāņtārpiņi. Lieki piebilst, ka Jāņtārpiņus, pēdējo reizi redzēju bērnībā Jāņu naktī.

Izejot ārā no mežā, mums beidzot pavērās purva plašums un beidzot bija normāla gaisma, lai kaut ko iemūžinātu fotogrāfijā. Laba pārbaude fotoaparātam pustumsas laikā. Purvs tiešām ir liels, mēs gājām un gājām līdz mums atnāca izziņa, lai reģistrējamies covid pasēs, tad griezām rinķī un gājām atpakaļ.

Dunikas purvs ir viens no lielākajiem un skaistākajiem Kurzemes sūnu purviem, saukts arī par Tīras purvu. Caur to ved garākā purva taka Latvijā. Purvs, kas šeit veidojies 7000 gadu un piedzīvojis kuršu laikus sevī slēpj liecības par tā tuvumā notikušām kaujām, par kurām liecina atrastais 9.gadsimta kuršu senlietu depozīts- ieroču un divu egles vairogu kopums, kas sniedz plašākas ziņas par kuršu vīrieša apģērbu. Atradumi skatāmi Liepājas muzejā.

Tākā, ja arī Jums ir vēlēšanās pēc piedzīvojuma, tad apmeklējat purvu naktī. Līdz purvam aizbrauksiet ar Wazze palīdzību.