Ventspils Lielais laukums

Ventspils Lielais laukums

20. Jun 2021, 23:04 sandux sandux

Ja esat Ventspilī, neaizskrieniet garām Lielajam laukumam, kuru var sameklēt arī pēc koncertāzes "Latvija" tajā. 

Mēs bijām pārsteigti par milzīgo strūklaku "Fregate Valzivs”.

Diennakts gaišajā laikā strūklaka, kas no katra skatu punkta paveras atšķirīgi un daudzveidīgi, papildina Lielā laukuma krāšņos un mūsdienīgos vaibstus, bet satumstot tā izgaismota rada īpašu noskaņu Lielā laukuma apmeklētājiem un garāmgājējiem.

Strūklakas kompozicionālais risinājums veidots, pamatojoties uz vēsturiskajos vizuālajos materiālos atrodamo materiālu par hercoga Jēkaba flotes sastāvā esošā burinieka “Valzivs” ārējo veidolu – burinieka parametriem, tai skaitā mastu skaitu, augstumu, kuģa kopējo garumu un konfigurāciju. Strūklaku kopā veido 20 masti, 8 rājas, kā arī karoga masts, kas aprīkoti ar apgaismojuma un miglas efektu.

“Fregate “Valzivs”” dizaina autors vācu arhitekts Deivids Kuks ir arī mūzikas skolas ar koncertzāles funkciju un Lielā laukuma labiekārtojuma projekta autors.

Ventspils Lielā laukuma labiekārtojums un tā galvenais akcents - strūklaka “Fregate “Valzivs”” ieguvusi sudraba godalgu Amerikas Industriālā Dizaina Savienības konkursā IDSA – 2017,  kas ir viena no pasaules prestižākajām dizaina skatēm. Balva saņemta nominācijā “ENVIRONMENT” (vide, apkārtne).

Strūklaka Fregate “Valzivs” jau ieguvusi Zelta godalgu starptautiskā konkursā Itālijā A`Design Award, kā arī augstāko novērtējumu vairākos Latvijas mēroga konkursos - Latvijas Būvniecības 2016. gada skatē tehnoloģiju un dizaina inovāciju specbalvu, skatē Gada Labākā būve Latvijā pirmo vietu nominācijā Ainava un Latvijas Dizaineru savienības konkursā gada balvas kategorijā Vides dizains un tās apakšnodaļā Vides labiekārtojuma objekti.    

Bērniem būs interesanta karogu valoda, mums pat izdevās izlasīt karogu uzrakstu vienā no mastiem.

Turpat pāri ielai pārsteidz bobslejisti.Un arī strādājošais ziedu pulkstenis.

Un, protams, bērnu laukumiņi, strūklakas....

Ventspils Tevi jau gaida!