Vēl tikai pāris dienas sievietes aicinātas pieteikties bezmaksas tiešsaistes apmācībām vispasaules projektā Work inTech

Vēl tikai pāris dienas sievietes aicinātas pieteikties bezmaksas tiešsaistes apmācībām vispasaules projektā Work inTech

06. Apr 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Vēl tikai līdz šā gada 10. aprīlim Latvijas sievietes aicinātas pieteikties Riga TechGirls un Google.org organizētajām bezmaksas tiešsaistes apmācībām globālajā projektā Work in Tech. Projekta mērķis ir palīdzēt sievietēm apgūt informāciju tehnoloģiju pamatprasmes un veicināt pārkvalificēšanos, pēc programmas absolvēšanas dalībniecēm palīdzot atrast atbilstošu darbu IT nozarē.

Projektā piedalās 25 partneru organizācijas no 17 valstīm. Apmācību programma, ko izstrādājusi organizācija Google.org, Latvijā tiks uzsākta šī gada 5. maijā tiešsaistē, un dalībnieces to varēs apgūt sev ērtā laikā 3–6 mēnešu periodā. Kopumā projektā varēs piedalīties 150 dalībnieču, kuras tiks izvērtētas un noteiktas atbilstoši atlases prasībām, piemēram, angļu valodas zināšanas, gatavība veltīt mācībām vismaz 10 stundas nedēļā, motivācija strādāt IT nozarē u. c.

Programmas ietvaros paredzēts apgūt tādas tēmas kā tehniskā atbalsta pamati, datoru tīkli, drošība, operētājsistēmas un sistēmas administrēšana. Kā norāda Riga TechGirls pārstāves, šādas zināšanas sievietēm ļaus pilnvērtīgi darboties iesācēju statusā tādos amatos kā klientu atbalsta speciālisti, sistēmas administratori, atbalsta speciālisti, IT tehniķi, datoru speciālisti u. c. un veikt ikdienas IT atbalsta funkcijas, nodrošināt klientu apkalpošanu, sākot ar problēmas identificēšanu, beidzot ar tās novēršanu, kā arī izprast un pielietot dažādas IT sistēmas (LinuxDomain Name SystemsCommand-Line InterfaceBinary Code).

Projekta ietvaros dalībniecēm plānots sniegt arī atbalstu darba meklēšanā, piemēram, sagatavošana darba intervijām, CV atjaunošana u.c. Tāpat projekta ietvaros plānots uzrunāt arī uzņēmumus, kas būtu gatavi savā komandā uzņemt jaunus darbiniekus – sievietes, kuras absolvējušas Work in Tech programmu.

Tiešsaistes apmācībām vispasaules projektā Work in Tech sievietes aicinātas pieteikties līdz šī gada 10. aprīlim interneta vietnē rigatechgirls.com/workintech. Apmācības norisināsies angļu valodā ar subtitriem krievu valodā. Programmas absolventes saņems oficiālu Google.org sertifikātu. Lai pretendētu uz vietu projektā, dalībniecei jābūt pilngadīgai.