VASARAS GIDS: Laivu brauciens pa Braslu

VASARAS GIDS: Laivu brauciens pa Braslu

06. Jul 2021, 00:00 Banija Banija

Dzīvē vajag dažādību, tāpēc savu nedēļas nogali atsvaidzinām ar kādu laivu braucienu. Ja iepriekš izmēģināta Aiviekste un Gauja, nu laiks Braslai. Kāpēc tieši šāda izvēle? Pavasarī devāmies mazā pārgājienā gar Braslas krastu, un nevarējām vien beigt priecāties par burvīgajiem skatiem, tāpēc nebija divu domu - vasarā šeit noteikti jāatgriežas jau laivotāju statusā.

Gāja laiks, bet ideju par laivu braucienu nebijām atmetuši. Jāteic, ka mans lielais prieciņš ir par vīra organizatoriskajām spējām, jo viņam piemīt maģiskas spējas plānot maršrutus, ieplānot laikus, atrast labākos variantus. Tāpēc var teikt, ka man šis brauciens bija vairāk kā izklaide, bez nekādām rūpēm. 

Laivot dodamies ar ģimeni, kopā pulcējot 6 pieaugušos un 2 bērnus, kas jaunāki par pieciem gadiem. Mūsu mazā četrgadniece, atceroties iepriekšējo laivošanu, jau skaitīja dienas līdz šī gada lielākajam notikumam. Jāteic, ka arī es, jo zināju, ka būs forši. Ziniet, realitātē bija vēl labāk un aizraujošāk nekā iepriekš biju iedomājusies. Bet par visu pēc kārtas.

Mūsu laivu brauciens sākas Siguldā, kur norunātā vietā atstājam savas automašīnas un mūs laivu iznomātājs ar savu transportu aizved līdz stara punktam - Plācim. Ir plkst. 8.00 no rīta, vēsāks nekā ierasts šīs vasaras dienās, bet ir satraukums un liels prieks par gaidāmo pasākumu. Laivu iznomātājs mūs noinstruē, kur jābūt uzmanīgākiem un kurās vietās, ja nu viss ir līdz brošai, varam ātrāk izkāpt krastā un zvanīt viņam, lai brauc mums pakaļ.

Laivošanai mums piešķirti kajaki, jo ar lielākām laivām šajā upē nebūtu aršanas. Tiesa, laivu iznomātājs mūs startā tik ļoti sabiedējis, ka būs baigi traki, jāaire būs melnām mutēm, ka startējam ļoti bijīgi, gaidot, kad nu sāksies visi solītie trakumi. Bet nav traki, ir forši!

Protams, laivošana pa Braslu nav nekāds plezīrs, kā tas ir braucot pa Gauju, jo te ir krituši koki, neskaitāmi zemūdens akmeņi, krācītes, kas prasa zināmu koncentrēšanos un izdomu, kā labāk apbraukt katru no šķēršļiem, Bet kādi skati! Wow!

Braslas krasti ir tik daudzveidīgi, ka izbaudām katru kilometru. Brīžiem sajūta kā atrodoties džungļos, pietrūkst vien kāda mērkaķēna koku zaros. To gan nav, taču ir simtiem spāru, putnu daudzveidība un viens maģisks atsegums pēc otra.

Mūsu laivošanas maršruts ir 30 km garš, un šo posmu airējam precīzi 6 stundas, neskaitot divas nelielās pauzītes. Viena no tām ir pēc pirmajiem 10 km kāda avotiņa krastā, bet otra - pie HES. Šeit laivas jāizvelk no upes un jāpārnes pāri HES.

Tikpat daudzveidīgi kā Braslas krasti, ir arī mūsu piedzīvotie laikapstākļi laivošanas laikā. Sākam ar dzestru rītu, tad turpinām ar saulīti, kas aizslēpusies aiz mākoņiem, turpinām ar lietu (tādu, ka esmu slapja līdz pēdējai vīlītei), un tad jau ar spēcīgu sauli. Braslai ietekot Gaujā finišējam kopā ar lietu.

Lai gan startā kopā ar mūsējām upē tiek ielaistas arī citu laivotāju laivas, acīmredzot, esam sportiskāki, tāpēc atraujamies un varam izbaudīt dabas skaistumu bez svešinieku balsīm. Goda vārds, tas ir fantastiski! Savukārt vietā tuvāk HES, kur ir vēl viena popuāra vieta laivu ielaišanai upē, rodas pat sastrēgumi. Par biezu, taču mūsu muskuļi un enerģija atkal ļauj atrauties un izbaudīt laivošanu bez lielas cilvēku un laivu burzmas.

Cik mums izmaksāja šis prieks? Maksa par laivu+ transportēšanu - 35 eiro. Izvēlētais maršruts: Plācis - ieteka Gaujā. Tiesa, cena atkarīga no laivu iznomātāja un izvēlētā maršruta.

 

Banija Banija 06. Jul 2021, 10:10

Tagadējā četrgadniece laivojusi arī iepriekšējos gados, nekādu problēmu 😀

Cielavinna Cielavinna 06. Jul 2021, 09:20

Nu, jā mani vēl maziņi (2 un 3).

Banija Banija 06. Jul 2021, 07:45

Viss noteikti atkarīgs no paša bērna. Vismaz ar mūsu problēmu nav. Kā četrgadniece pati paziņoja - viņa tagad ieslēdzot rotaļāšanās režīmu, tagad viņai esot ūdens režīms utt.

Cielavinna Cielavinna 06. Jul 2021, 07:10

Oho un mazie laivās tā arī mierīgi nosēž? Man būtu bail, es nekad neesmu laivojusi.