VASARAS GIDS: Budapeštas ZOO

VASARAS GIDS: Budapeštas ZOO

26. Jul 2021, 00:00 Banija Banija

Vienalga vai ceļojam pa Latviju, vai arī dodamies ārpus mūsu zemes robežām, cenšamies apmeklēt kādu no zoodārziem. Rīgas zoo kopā ar bērniem jau varētu izstaigāt no galvas ar aizvērtām acīm, tāpēc esam iecienījuši arī dažādus mini zoo, Rīgas zoo filiāli “Cīruļi”.

Šajās brīvdienās, plānojot sava brauciena maršrutu, no Polijas braucot piestājām Slovākijā, bet tālāk mūsu ceļš aizveda uz Ungāriju. Budapešta gan nav vieta, kur mēs būtu paredzējuši uzturēties ilgāku laiku, taču šeit nakšņojam tāpēc, lai vienā piegājienā brauciens atkal neievilktos uz 12 stundām.

Ja jau esam Budapeštā, tad lūkojam, ko interesantu varētu redzēt dažu stundu laikā no rīta pirms dodamies tālāk ceļā. Iebraucot vakarā Budapeštā un virzoties pa vienu no galvenajām ielām uz priekšu, acīm paveras milzu panorāmas rats. Bērni sajūsmā un labprāt to vēlētos izmēģināt. Savukārt racionālā es aprēķina izmaksas un secina, ka brauciens visai ģimenei ar panorāmas ratu izmaksās tikpat, cik Budapeštas zoo apmeklējums.

Pirms tam gan izlūkoju, kādus dzīvniekus iespējams šeit redzēt, un secinām, ka pavisam noteikti ir vērts.

Zooloģiskajā dārzā esam jau labu laiku pirms tā atvēršanas, tāpēc pastaigājamies pa blakus ieliņu. Ar katru brīdi, kad jāveras zoo vārtiem, cilvēku rinda uz kasi kļūst aizvien garāka, taču biļešu iegāde sokas raiti. Te pieejamas gan ģimenes biļetes diviem pieaugušajiem un vienam bērnam, gan arī biļetes, ja ģimenē ir divi vai trīs bērni. Mūsu gadījumā par diviem pieaugušajiem un diviem bērniem samaksājam 9500 vietējās naudiņas (forintus), kas, pārvēršot eiro, ir aptuveni 26,50 eiro. Par redzēto tā šķiet pat ļoti pieticīga cena.

Vārti vaļā un dodamies iekšā! Info centrā saņemam zoodārza plānu un lēnītēm sākam staigāt. 

Budapeštas zoo ir apvienots ar botānisko dārzu, un tas jūtams uz katra soļa, jo jūties kā nonācis pasakainā dārzā. Viss tik zaļš un skaists, neskatoties uz to, ka turpat aiz žoga rībina sabiedriskais transports. 

Lai gan būts Eiropas TOP zoodārzos gan Berlīnē, gan Vīnē, Budapešta pārsteidz ar vēl iepriekš neredzētiem dzīvniekiem. Piemēram, vai esat kādreiz savām acīm lūkojuši ehidnu vai skudrulāci? Tas vēl nebūt nav viss, jo dzīvnieku šeit ir tik daudz, ka mūsu sākotnējais plāns veikli izskriet zoodārzam maksimums 3 stundās ātri vien kapitulē. Te ir ko redzēt! Jāteic, ka dzīvniekiem šeit ir daudz lielākas platības nekā mūsu zoo, un tie arī šķiet daudz priecīgāki un aktīvāki. Brūnais lācis te tik naski ņēmās pa savu baseinu, cenšoties uzrāpties ūdenī peldošajam baļķim, savukārt sarkanā panda tik smaidīga lēkāja no viena zara uz otru. Tepat arī klaburčūska tuvplānā. Bērni pārlaimīgi, pieaugušie arī priecīgi.

Budapeštas zoo ir ļoti daudz dažādu iekštelpu ekspozīciju. Jāņem gan vērā, ka vismaz vasaras sezonā zoodārzs tiek atvērts 9.00, savukārt iekštelpu ekspozīciju durvis tiek atslēgtas plkst. 10.00. Tāpēc sākotnēji mēs mierīgi iepazināmies ar laukā esošajiem dzīvniekiem un tad atgriezāmies, lai izstaigātu arī mājiņas.

Apzinoties, ka priekšā vēl savi 500 km ko braukt, pie pēdējiem zvēriņiem paātrinām tempu, jo saprotam, ka savādāk nākamajā galamērķī ieradīsimies vien naktī, taču vienojamies, ka Budapeštā noteikti atgriezīsimies un vismaz vienu pilnu dienu veltīsim tieši zooloģiskajam dārzam. 

Jāteic, ka Budapeštas zooloģiskais dārzs ir tik krāšņs un skaists, ka fotogrāfijas uzņēmu tikai sākumā, bet vēlāk jau kamera palika somā, lai visu varētu baudīt savām acīm nevis caur kameras objektīvu. 

Budapeštas zoo adrese: 1146 Budapest, Állatkerti krt. 6-12

Internetā meklē: https://zoobudapest.com

Savu automašīnu novietojām turpat uz ielas pie zoo. Stāvēšana gan ir maksas, un jāņem vērā, ka stāvvietas apmaksas automāts ar maksājumu kartēm nedraudzējas.