Vasaras gids: Adventica

Vasaras gids: Adventica

28. Jun 2023, 00:00 Banija Banija

Priekšroku vienmēr dodam brīvā laika pavadīšanai dabā, taču ir reizes, kad dažādu apstākļu sakritības dēļ nākas brīvdienu pavadīt telpās. Gluži kā šajā reizē, kad devāmies atklāt izklaides un atpūtas parku "Adventica". Lai arī izklaides vieta atvērta jau pirms kāda laika, uz Daugavas kreiso krastu mūsu ceļi aizved samērā reti, tāpēc mums šis bija pirmais piedzīvojums "Adventica".

Lai gan biju nodomājusi, ka ļaušu meitai vienai pašai izpriecāties "Adventica" atrakcijās, kamēr es dodos ķemmēt tirdzniecības centrā "Olimpia" esošos veikalus, man šī ideja jāatmet, jo jaunkundzei pietrūkst daži mēneši līdz 7 gadiem, tāpēc vienam no vecākiem jāatrodas blakus. Būts vairākās citās izklaides vietās, tāpēc mīnusiņš "Adventica" par to, ka arī pavadošajai personai par uzturēšanos šeit ir jāmaksā (3 EUR), lai gan, būsim godīgi, šeit nav atrakciju, kurās varētu mesties mamma vai tētis. Vismaz priekš sevis nevienu tādu neatradu.  

Maksājot par ieeju, der atcerēties, ka kartodroms ir par papildu maksu. 1 žetons, kas maksā 1 EUR, sniegs iespēju ar auto vizināties 3 minūtes. Iegādājoties vairākus žetonus uzreiz, var nedaudz ietaupīt. Jāteic, ka meitai iedevu trīs žetonus, lai varētu braukāties ar mašīnu, taču šķiet, ka vismaz viņai ar 9 minūtēm bija par daudz. Aptuveni brauciena vidū viņa jau vaicāja, kad būs viss. Visticamāk, arī man apniktu visu laiku riņķot pa vienu un to pašu apli. Jāņem vērā, ka žetoni būs nepieciešami arī tad, ja vēlas uzspēlēt, piemēram, basketbolu, tāpat arī tie nepieciešami rotaļlietu automātā, kuram lielākā daļa bērnu, visticamāk, nespēs paiet garām, tāpēc labāk iet tam ar līkumu.

Kad ar mašīnu bija izbraukājusies, devāmies atklāt pārējās "Adventica" parka atrakcijas. Te ir gan šķēršļu trase, kas manas sešgadnieces acīs izpelnījās vislielāko atzinību, arī neliels slīdkalniņš, batuti, bumbiņu zona, nav aizmirsts arī par pašiem mazākajiem, kuriem ir atsevišķi nodalīta rotaļu zona, lai lielākie neuzskrietu virsū un netraucētu mazajiem rotaļāties. 

Visu cieņu "Adventica" par to, ka atrakcijas uzturētas labā darba kārtībā, viss ir tīrs un patīkams. 

Mēs izklaides parkā uzturējāmies divas stundas, kas ir laiks, lai šeit visu izmēģinātu vairākkārt un pietiku ilgākam laikam. Manuprāt, šis jau ir maksimālais laiks, ko te uzkavēties, lai nepaliktu garlaicīgi pavisam. Savukārt, ja runājam par bērnu vecumu, varu teikt, ka seši/ septiņi gadi ir jau maksimākais vecums, ar kādiem bērniem uz šejieni nākt, lai viņiem būtu interesanti. Visticamāk, ja līdzi būtu nācis arī mūsu desmitgadnieks, viņam būtu garlaicīgi, jo atrakcijas tomēr vairāk piemērotas jaunāka vecuma bērniem.

Starp citu, "Adventica" piedāvā arī iespēju savās telpās noorganizēt bērnu ballītes. Ejot garām ballīšu istabām, nopētīju, ka tās patiesi ir līmenī un šī ir feina vieta, kurā nosvinēt bērna svētkus. 

Bumbiņu istaba bija viena no manas meitas favorītēm. Trubās var likt bumbiņas, kuras vēja plūsma strauji aiznes tālāk. Kaut kas citādāks un neredzēts. Šeit, neskaitot mašīnītes, šķiet, uzturējāmies visilgāk.

Cenas

  • 1 stunda - 8 EUR
  • 2 stundas - 12 EUR
  • visa diena -15 EUR
  • pavadošajai personai - 3 EUR

Darba laiks: katru dienu no plkst. 10.00 līdz 21.00

Atrašanās vieta: Āzenes iela 5, tirdzniecības centra "Olimpia" 2. stāvā

Internetā: www.adventica.lv