Ukraiņu Māmiņu Klubs atzīmē divu gadu pastāvēšanas jubileju

27. Feb 06:58 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Māmiņu Kluba Labdarības Fonds jau ilgstoši atbalstījis māmiņas krīzes situācijās un bērnus ar nopietnām saslimšanām, taču starp mums ir arī māmiņu grupa, kurai nepieciešams ilgtošs atbalsts, mūsu palīdzība un spēks.

Jau divus gadus Māmiņu Klubā satiekas māmiņas no Ukrainas. Tieši apritējuši divi gadi kopš kara sākuma, tāpēc šogad īpaši atzīmējam vietējā Ukraiņu Māmiņu Kluba darbību, ko Māmiņu Kluba Labdarības fonds kopā ar sabiedrības, Eiropas Savienības Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda atbalstu īsteno Rīgas pilsētā. Karš ir vistraģiskākais notikums, kas iespējams dzīvē, un šo piedzīvo mammas - sievietes, tādas pašas kā mēs. Ar savām bēdām un priekiem, jautājumiem un stāstiem, ar mazākiem un lielākiem bērniem. Atšķirība ir tikai viena - viņas ir tālu no savām mājām, vīriem, vecākiem, darba vietām, atrodas svešatnē un dzīvo neziņā par to, kas būs nākotnē.

Ukraiņu māmiņas Klubā, kas savu mājvietu radis Māmiņu Kluba Vecāku skolas telpās, Rīgā, Vīlandes ielā 1, ir piedzīvojušas strauju izaugsmi un saņēmušas tik ļoti nepieciešamo atbalstu. Ir aizvadītas desmitiem lekciju un meistarklašu, kopā ar Latvijas speciālistiem par veselīgu grūtniecību, bērnu aprūpi un audzināšanu, par sievietes veselību. Notikušas radošās meistarklases pašu māmiņu atpūtai, jo, mēs neesam tikai mammas, esam arī sievietes! Pats nozīmīgākais - Ukrainas māmiņas ir saņēmušas tik ļoti nepieciešamo psiholoģisko atbalstu, jo jau divus gadus tiekas regulārās atbalsta grupās, kur drošā un siltā vidē uzticēt savas bēdas, pārvarēt zaudējuma sajūtu un rast cerību jaunai dzīvei. Daudzas no ukraiņu māmiņām paliks uz dzīvi Latvijā.

Ieklausīsimies māmiņu stāstos:

Jūlija: “Mans tētis palika Ukrainā, mans vīrs palika Ukrainā. Es ļoti negribēju braukt prom, mēs nedēļu sēdējam, gaidījam, gaidījam un, kad  sāk iet bojā bērni, jo krievi nogalina mūs masveidīgi, es pieņēmu lēmumu, ļoti smagu lēmumu, - atstāt Ukrainu, lai izglābtu savu bērnu.”

Taču dzīve, lai cik tā nebūtu smaga, turpinās, un, mammu galvenais uzdevums ir rūpēties par saviem bērniem, izdzīvot, tomēr neaizmirstot arī par sevi.  Tieši tāpēc Ukraiņu Māmiņu klubā  regulāri organizējam lekcijas un satikšanās  ar vizdažādākajiem speciālistiem: psihologiem, fizioterapeitiem, ginekologiem, tiekamies, runājamies, lai kopā gūtu jaunu iedvesmu dzīvei, kas turpinās!

 

Anastasija, Teodora māmiņa: “Es atnācu uz Māmiņu Klubu, kad biju stāvoklī, pusotru gadu atpakaļ. Izlaidu tikai vienu tikšanās reizi, kad dzemdēju. Tad es vienkārši nepaspēju atnākt, un pēc tam, kad mazulim bija 2 nedēļas, es jau atkal atnācu! Man šīs tikšanās ļoti patīk, nākt šeit 2 - 3 reizes mēnesī, iegūt jaunas zināšanas. Mazulis piedzima svešā valstī un es neko nezināju, piemēram, par medicīnu, visur taču savas nianses, un, šeit, Māmiņu Klubā,  meitenes ļoti man palīdzēja, stāstīja, kur jāiet, kur jāgriežas, kur ko meklēt. Man visvairāk patīk tikšanās ar psihologu.”

Jūlija, divu bērnu māmiņa: “Šeit pagājusi visa mana grūtniecība un pēcdzemdību periods, un mēs ar lielu prieku apmeklējām nodarbības. Tā ir vieta, kur saņēmu gan psiholoģisko, gan informatīvu atbalstu! Mēs te visas sadraudzējāmies un lieliski pavadām šeit laiku!”

 

Diāna, Artjoma māmiņa: “Latvijā es esmu kopš kara sākuma. Es biju darba komandējumā ārzemēs un man nebija, kur atgriezties. Tā kā man ir pirmais bērns, es neko nezinu - kā viņu aprūpēt, kā tikt ar visu galā, tāpēc Māmiņu klubs man ir devis ļoti daudz! Ko tikai mēs šeit neesam darījušas: gan zīmējām, gan dziedājām un dejojām, un, arī daudz runājām un raudājām, ar sportu nodarbojāmies, es pat nezinu, ko vēl es varētu gribēt!”

 

Mēs turpināsim plānot un organizēt ukraiņu māmiņu satikšanās un sniegt viņām visdažādāka veida atbalstu.

Tāpēc aicinam arī jūs piedalīties un ziedot Māmiņu kluba Labdarības fondam, lai  mēs varētu  cita citu šajā grūtajā pasaulē atbalstīt!

Kopā mums izdosies!

 

MĀMIŅU KLUBA LABDARĪBAS FONDS

Reģ.Nr. 40008273324

Ziedojumu konts:  LV27UNLA0055000548342 

Kontaktinformācija:

e-pasts: fonds@maminuklubs.lv

 

Ukrainas māmiņu kluba aktivitātes tiek īstenots ar Eiropas Savienības fonda, Rīgas Domes un Māmiņu Kluba Labdarības fonda atbalstu.

Projekta finansējumu nodrošina Eiropas Savienība Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros.