Stiliste Kristīne Plota: Garderobei jākalpo mums

Stiliste Kristīne Plota: Garderobei jākalpo mums

28. Mar 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Iestājoties pavasarim, mums rodas vēlme izrevidēt savu drēbju skapi un ikdienā ieviest vairāk krāsu. Kā notiek garderobes revīzija, kā veidot savu garderobi, sarunā ar Māmiņu Klubu stāsta stiliste Kristīne Plota.

Stiliste Kristīne Plota, vaicāta, ar ko sākt brīdī, kad ir vēlme atjaunot savu garderobi, no savas pieredzes stāsta, ka viņai patīk pirms tam pafilozofēt, fantazēt un vizualizēt, gluži kā to darām ar saviem Jaunā gada mērķiem. “Uzdod sev jautājumu, kas tev ar to [pavasari] saistās, uzliec sajūtas uz papīra, izveido kolāžas, tādējādi saprotot, kas tevī raisa pavasara sajūtas. Kādai tās būs krāsas, citai ziedi, caurspīdīgāks materiāls vai plūstošas līnijas. Spēlējoties ar kolāžām atnāks daudz atbilžu,” saka Kristīne Plota. Kad pirmais solis paveikts, var šīs lietas meklēt veikalu plauktos un veidot savu vizuālo dienasgrāmatu.

Kristīne iesaka ikvienai sievietei ļauties eksperimentiem: “Veikalā uz ģērbtuvi paņem vienu lieku lietu, par kuru šķiet, ka to nekad nevilktu, un pielaiko!” Vienlaikus stiliste mudina iepērkoties izvairīties ņemt līdzi mammu, draudzenes vai vīru, jo viņu viedoklis būs absolūti subjektīvs, balstīts uz otra pieņēmumiem.

Kā notiek garderobes revīzija?

Vaicāta, kā notiek garderobes revīzija, K. Plota stāsta, ka viņa dodas pie klienta uz mājām. “Vienlaikus esmu draudzene, psihologs, terapeits un stilists vienā personā, kopā cenšoties visu salikt pa plauktiņiem,” viņa saka, piebilstot, ka varētu šķist, ka garderobes revīzija ir ļoti saistīta ar apģērbu, taču vairāk tas ir stāsts par cilvēku un personību. Ņemot vērā, ka Kristīne ir cilvēks no malas ar profesionālām zināšanām, viņai ir iespēja lietām pieiet bez liekām emocijām, kas ļauj kritiskāk izskatīt skapja saturu. Stiliste gan piebilst, ka viņa nelikvidē klienta apģērbu, vien norāda uz lietām, kas klientam neglaimo, un viņam pašam ir iespēja brīvi izlemt, ko tālāk ar šīm drēbēm darīt. “Es dodu rekomendācijas,” uzsver Kristīne Plota.

“Šis laikmets ir par individualitāti, radošumu,” saka stiliste, atgādinot, ka garderobei ir jākalpo mums.

Iepērkoties tiešsaistes veikalos, analizē detaļas! Saliec apģērbu grozā, apdomā pirkumu, pirms tā iegādes izgulies un paralēli izmanto savu vizuālo dienasgrāmatu, lai apskatītos, ar kuru no garderobē esošajiem apģērbiem ieplānotais pirkums saderēs.

Kas šobrīd modē?

Uz jautājumu, kādas krāsas šobrīd modē, Kristīnes Plotas atbilde ir lakoniska: “Spridzinām!” Modē ir viss sulīgais, ziedu dārzi, vasaras kokteiļi, augļi, ogas. Stiliste stāsta, ka modē patlaban ir trīs lielie virzieni: sievišķība, vīrišķība un neatkarība, kā arī mājas sajūta. 

“Pēc sporta biksēm visas esam izslāpušas pēc sievišķības, gribām maigo seksualitāti ienest savā tērpā, tāpēc talkā nāk silueti, kleitas, slip kleitas, kuras kombinēt ar augstpapēžu apaviem,” tā viņa. Vienlaikus modē dominē arī vīrišķība un neatkarība, ko demomonstrējam ar oversize apģērbu, XXL izmēru, krekliem, žaketēm, bikškostīmiem. Tāpat arī no modes nav izzudusi mājas sajūta, ērtība un komforts. 

“Šobrīd pievēršu uzmanību kreatīvajam pragmatismam, uz ko ļoti fokusējas arī modes industrija. Pragmatisms ir stāsts par praktisku apģērbu, kas ir praktisks valkājot, savukārt kreatīvais nozīmē, ka tas ir interesants un neordinārs,” stāsta stiliste Kristīne Plota, kā piemēru minot, ka kleita var būt lakoniska un askētiska, bet vienlaikus ar kādu interesantu detaļu vai piegriezumu.