Šovasar dosieties lidojumā ar bērnu? Ieklausies speciālista ieteikumos

22. Jun 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Mazs bērniņš ģimenē vairs nav šķērslis ceļojumiem uz ārvalstīm, taču, pirms doties ceļā, ieklausies speciālistu ieteikumos par lidojumiem kopā ar bērniem!

Lido ar bērniem bez raizēm

Meklējot internetā biļetes lidojumiem, svarīgi norādīt, ka nepieciešama biļete mazulim. Aviācijā par zīdaini uzskata bērniņu, kurš vēl nav sasniedzis 2 gadu vecumu, un šo mazuļu lidojumu biļetēm nacionālā lidsabiedrība “airBaltic” piemēro 90% atlaidi. Ja lidojumā esat paredzējuši doties ar bērnu vecumā no 2 līdz 11 gadiem, viņa biļetei tiks piemērota 25% atlaide.

“airBaltic” vecākā pasažieru apkalpošanas aģente Svetlana Beitane norāda, ka ceļojumos ar zīdaini var nodot vienu bagāžas vienību, kas nepārsniedz 10 kg svaru, kā arī mazuļa ratiņus, auto sēdeklīti vai kulbu.

Lidojot kopā ar zīdaini, drošības pārbaudēs ģimenei nav jāsatraucas par šķidrumu ierobežojumiem. “Salonā atļauts ienest tik daudz šķidruma, cik nepieciešams bērnam lidojuma laikā. Ģimeņu, kuras ceļo kopā ar zīdaini un bērniem, papildu komfortam tiek piedāvāta arī prioritāra iekāpšana,” norāda Svetlana Beitane.

Padomā par aptieciņu un aktivitātēm bērnam lidojuma laikā

Pediatre Daira Brenča, vaicāta par svarīgākajiem nosacījumiem, kas būtu jāņem vērā, ja plānots lidojums ar bērniem, norāda, ka kopā ar personas apliecinošu dokumentu lidojumā vajadzētu ņemt līdzi arī bērna vakcinācijas statusu apliecinošu dokumentu. “Iesaku konsultēties ar savu bērnu vai ģimens ārstu par minimālo aptieciņu, kam vajadzētu būt līdzi ceļojumā,” saka pediatre, īpaši uzsverot, ka vajadzētu padomāt par bērna vispārējo veselības stāvokli lidojuma brīdī. “Ja bērnam ir tikko pārslimotas iesnas vai arī ir nelielas iesnas, lidojums bērnam var radīt izteiktu diskomfortu. Spiediena izmaiņas ausīs nesīs līdzi arī bērna raudāšanu,” teic ārste.

Dodoties ceļā ne mazāk svarīgi atcerēties arī par aktivitātēm, kas palīdzēs bērnam aizpildīt lidojuma laiku. “Ja mums, pieaugušajiem, lidojuma laiks būs aizpildīts ar savām domām par plānoto ceļojumu, bērnam šīs stundas var šķist ļoti garas, tāpēc svarīgi padomāt, kā aizpildīsiet lidojuma laikā bērnam laiku,” mudina Daira Brenča.