Signe Meirāne: Desertu es ēdu katru dienu

Signe Meirāne: Desertu es ēdu katru dienu

17. Oct 08:46 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Signe Meirāne, kura nesen klajā laidusi nu jau 13. grāmatu, sarunā ar Māmiņu Klubu atzīst, ka katra grāmata ir gluži kā savs bērns. 

Vienas grāmatas tapšanas process Signei aizņem no 9 līdz 12 mēnešiem, tomēr pēdējā nākusi nedaudz ātrāk. “Šādu konditorejas grāmatu gribēju izdot jau sen, taču biju domājusi to darīt pēc gada vai diviem. Receptes, kas ir grāmatā, krātas jau gadiem,” stāsta Signe, sakot, ka apzināti grāmata nākusi jau sešus gadus, taču pats process, kurā tiek gatavots un fotografēts, aizņēma 6 mēnešus. “Arī sestdienās cēlos un zināju, ka šodien uzcepšu vairākas lietas. Katru recepti taisīju 4-5 reizes. Ņemot vērā, ka grāmatā ir 80 receptes, tas nozīmē, ka es kopā gatavoju vismaz 300 reizes,” par jaunākās grāmatas tapšanas procesu dalās Signe Meirāne. Savulaik, pērkot citu radītās grāmatas, viņa nav apzinājusies, cik daudz laika gan tas prasa: “Kad pats taisi, tas ir darbs ar produktiem, kas jāsagādā, tad viss ir jānofotografē, vēl ir rediģētājs, tulkotājs, ilustrētājs, maketētājs. Aiz tā stāv vesela komanda.”

Vaicāta, vai Signes bērni nav izvēlīgi attiecībā uz ēdienu, viņa stāsta, ka savulaik ģimenes ārste devusi gudru padomu – lielākā kļūda ir gatavot bērniem atsevišķi, jo tad parādi, ka to vari izdarīt, un tā būs katru reizi. “Mums mājās nekad nebija opcijas, ka bērniem uzvārīšu kaut ko atsevišķi. Esmu pateicīga dakterei par šo padomu,” saka viņa.

Kā būt lieliskā formā

Viens no biežākajiem jautājumiem, kas Signei tiek uzdots, ir par to, kā gan tik daudz gatavojot viņai izdodas saglabāt tik lielisku formu. “Man vienmēr ir smieklīga atbilde! Kad es visu sacepu, atdodu to citiem un viņus nobaroju, bet pati izskatos proporcionāli maziņa,” smejas Signe. Vienlaikus viņa norāda, ka iemesls lieliskajai formai ir vesels kopums, ko viņa radusi sev par labu. Signei ir lieliski gēni, kā arī būtisku lomu spēlē viņas dzīves ritms. “Ja neēdam vienā un tajā pašā laikā katru dienu, organismam sākas stress, jo tas nezina, vai arī rīt tiks pie brokastīm, tāpēc šodienas brokastīs uzņemtais tiek uzkrāts taukos. Ja izveidojam savu ritmu, organisms zina, ka brokastis būs arī rīt, tāpēc tas labāk darbojas,” dalās Signe. Viņa katru dienu arī brauc ar velosipēdu, dodas pastaigās vai arī skrien, savukārt no rītiem velta laiku jogai.

Sarunā ar Māmiņu Klubu Signe Meirāne atklāj, ka gatavošanas procesā ļoti bieži tikai ēdienu tikai pagaršo, bet to tūlīt izspļauj: “Pretējā gadījumā, ja dienā izmēģinu vairākas kanēļmaizītes, katru no tām apēdot man vairs nebūs sajūtas, kā tās atšķiras.” Tiesa, vakariņu laikā kaut ko no dienas laikā gatavotā viņa arī apēd. “Desertu es ēdu katru dienu nemainīgi. Tas var būt melnās šokolādes gabaliņš, trifele vai kūka. Viss atkarīgs no tā, kur es esmu un kāds man ir garstāvoklis,” stāsta pavārgrāmatu autore. Jau kopš 18 gadu vecuma viņa arī nedzer ūdeni vai citus dzērienus ne ēšanas laikā, ne arī stundu pirms un stundu pēc ēšanas. 

Apprecēties atkārtoti

Nākamā gada 1.janvārī apritēs 18 gadi, kopš Signe ir kopā ar savu vīru. Viņa atzīst, ka šajā laikā, kad abi strādājuši kopā, ir arī gandrīz divas reizes izšķīrušies. Sapratuši, ka ir jānomaina dzīvesveids, viņi nomainīja vidi un veidu, kā dzīvot. Vēl viens solis bija arī atkārtota zvēresta nodošana.  “Mēs gribējām nevis vienkārši aiziet uz baznīcu un vēlreiz nodot zvērestu, bet gan kāzas. Mācītājs to nevarēja saprast,” atklāj Signe, stāstot, ka viņu otrās kāzas bija ļoti skaists notikums. “Man daudzi vaicāja, kāpēc gan par to maksāt naudu, bet, ja kāds man prasītu, vai to darīt, es visiem ieteiktu nevis vienkārši atjaunot zvērestu baznīcā, bet gan uztaisīt skaistu notikumu. Tas brīdis, kad ej ar meitām pie altāra, ir ļoti maģisks. Es to vienmēr atcerēšos,” teic Signe Meirāne. 

Viņa, pēc teju astoņpadsmit gadiem kopā ar savu vīru, ir pārliecināta, ka pārim ir ļoti svarīgi atrast kopīgu ceļu un kopā attīstīties. “Ja viens iet kaut vai emocionālās attīstības ceļu, bet otram nekas neinteresē un nav attīstības, ir ļoti grūti iet uz priekšu. Ir jāattīstās kopā, jāatrod kopīgs ceļš un jābūt posmiem, kuros satikties, lai kopā ietu uz priekšu. Ja šo posmu nav, tā ir tikai eksistēšana kopā,” zina teikt Signe, norādot, ka attiecībās jāvelta laiku arī otram. “Ja gribam atrast laiku, to vienmēr varēsim. Ne vienmēr lietām ir vajadzīga nauda. Lai paņemtu sievu pie rokas un ietu pastaigāties katru nedēļu, tam nevajag naudu,” stāsta Signe, piebilstot, ka abi kopā ar vīru ilgus gadus to nav darījuši, jo bija bizness un mazi bērni.