Sēra dīķa taka jeb kā pārsteigt savus jaunos draugus

Sēra dīķa taka jeb kā pārsteigt savus jaunos draugus

18. Jun 2022, 15:12 Cielavinna Cielavinna

Ja arī Jūsu ģimenei izbraukumi dabā patīk labāk par muzeju apmeklējumiem, tad noteikti aizbrauciet līdz Sēru dīķa takai Ķemeru pusē, tur tagad ir ļoti skaisti.

Visa purva taka ir pārvērtusies baltu ziedu paklājā. Vēl nekad es nebiju purvu redzējusi šādu. Ja kāds zina, kā sauc šos skaistos baltos ziediņus, lūdzu uzrakstat. Viss purvs ir balts.

Mūsu Ukraiņu ģimene bija pārsteiga par purvu, jo pie viņiem tādu īsti nav un uz tiem kas ir viņi nav bijuši. Īstenībā Ukrainā klimats ir citādāks un vasaras tur ir karstākas par mūsu, tāpēc tur ar dabu ir tā kā ir un dabs taku tur izveidotu ir ļoti ļoti mazs.

Viņus pat nebiedēja sēra smaka, lai gan šogad tā nebija ļoti izteikta. Viņiem patika.

Sēra Taka atrodas Raganu purvā, kas ir viens no lielākajiem Ķemeru nacionālā parka augstajiem jeb sūnu purviem, un kurā vērojama Latvijā reti sastopama dabas parādība – vietā, kur sērūdens avoti izplūst virszemē, ir izveidojušies vairāki dīķi, kuros uzkrājas no avotiem plūstošais ūdens.

Šeit jutīsiet spēcīgu puvušu olu aromātu, kas raksturīgs sērūdeņiem, tomēr, pirms raucat degunu, atcerieties, ka sērūdeņiem piemīt dziednieciskas īpašības. Taka veidota kā koka laipa, tā ir labas kvalitātes, vienvirziena ar mazu loku galā. Izbraukt taku var arī ar ratiem.

Taku var atrasts-  Ķemeru nacionālā parka teritorijā, Lapmežciema pagastā. Waze aizvedīs līdz gala mērķim.