Santa Didžus: Mēs aizmirstam, kā ir būt divatā

Santa Didžus: Mēs aizmirstam, kā ir būt divatā

07. Jun 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Trīs bērnu māmiņa, Latvijas leļļu teātra aktrise Santa Didžus ir pārliecināta, ka mēs kā vecāki esam tik veci, cik vecs ir mūsu pirmais bērns. Kopā ar bērnu, kurš mācās pasauli, arī mēs vienlaikus mācāmies būt par vecākiem.

Aktrise, trīs bērnu māmiņa Santa Didžus ir pārliecināta, ka bērniņu par savu drīksti uzskatīt tikai līdz brīdim, kamēr viņu nēsā. “Pirmais brīdis, kad viņš jau no manis iet projām, ir piedzimšanas brīdis. No šī brīža man ir jāsāk saprast, ka tā ir cita personība un cits cilvēks, kas nav mans īpašums. Nākamā reize, kad bērns no manis iet projām, ir brīdis, kad viņš iemācās staigāt,” ar savu viedokli dalās Santa Didžus, piebilstot, ka vecākiem ir jābūt gataviem, ka bērns ies projām, jo tā ir dzīves būtība.

Daloties ar savu pieredzi, viņa atceras laiku, kad meita pametusi mājas, izvācot no savas istabas it visas mantas, taču vienlaikus viņa teic, ka, iespējams, vairāk skums brīdī, kad arī jaunākais bērns pametīs mājas. “Man liekas, ka bērniem ir jāļauj pieaugt. Pieturēšana nenāks par labu ne vienam, ne otram. Jo vairāk gribēsim viņus noturēt, jo vairāk viņi rausies projām, un abiem tas būs tikai sāpīgāk,” tā Santa Didžus, sakot, ka bērnus vajag sargāt, taču vienlaikus arī atlaist. “Vecāki, neuztraucieties! Jebkurā gadījumā jūs par saviem bērniem uztrauksieties, tāpēc galvenais ir domāt labu,” tā S. Didžus. Saviem bērniem viņa vienmēr mācījusi, ka situācijās, kad nācies iedzīvoties nepatikšanās, uzreiz jāzvana vecākiem un viss jāizstāsta, jo viņi zinās, kā palīdzēt.

Kad bērni devušies savā dzīvē, vecāki atkal paliek divatā. “Mēs aizmirstam, kā ir būt divatā! Tad atkal ir jāmācās būt divatā. Tas ir sarežģītākais,” tā viņa, sakot, ka šobrīd, kad viņas bērni jau ir gana lieli, pašai parādījies ārkārtīgi daudz brīvā laika. Tā Santa pēkšņi atklājusi, ka ļoti forši ir lasīt.