Rūpes par ādu ziemas periodā ir ļoti svarīgas, lai neveidotos hroniski iekaisumi

02. Feb 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ziema vēl neatkāpjas, tāpēc rūpes par ādu ir jo īpaši svarīgas. Kā parūpēties par savu un bērnu ādu gada aukstajā laikā, vaicājām Capital Clinic Riga dermatoloģei Elīnai Ozolai.

Gan lielāks mitrums, gan arī vējš ir faktori, kas var bojāt gan sejas, gan arī roku ādu, tāpēc ir svarīgi par to parūpēties savlaicīgi, lai nepiedzīvotu ādas iekaisumu vai citas ādas izmaiņas. 

Dermatoloģe norāda, ka pirmās pazīmes, kas norāda uz to, ka aukstums un vējš ir aprāvis ādu, ir:

  • Ādas iekaisums;
  • Ādas sausums;
  • Sejas mitrošanās;
  • Virspusējas infekcijas.

Ādas sausuma gadījumā var nākties piedzīvot situācijas, kad roku ādā veidojas dziļas plaisas, pat ar asins piejaukumu, kas liecina par ilgstošāku un hroniskāku ādas bojājumu. 

Lai gan rūpes aukstajā laikā ir svarīgas kā pieaugušo, tā bērnu ādai, dermatoloģe Elīna Ozola uzsver, ka ar bērnu ādu jābūt īpaši uzmanīgiem, jo tā atšķiras no pieaugušo ādas un ātrāk, izteiktāk reaģē uz uz jebkuru kairinājumu, tāpēc rūpes par to ir svarīgas, lai nepiedzīvotu hroniskus ādas iekaisumus.

Kā parūpētis par ādu gada aukstajā laikā?

Dermatoloģe rekomendē ziemas periodā izvēlēties treknākas konsistences līdzekļus, priekšroku dodot tādiem līdzekļiem, kuriem nav pievienotas smaržvielas, krāsvielas: “Jo īpaši cilvēkiem, kuriem ir jutīga āda, jāizvēlas tīrus produktus, lai neradītu ādai vēl papildu kairinājumus.” Pirms došanās laukā, krēms  uz sejas vai roku ādas jāuzklāj vismaz 20 minūtes iepriekš, lai līdzeklis spētu izveidot ādas aizsargslāni. Pretējā gadījumā, izejot laukā uzreiz pēc krēma uzklāšanas, pastāv iespēja, ka tā slānis var veidot mini piesalumu pie ādas, kas radīs ādas kairinājumu.