Rīgā atklāts jauns “muzejs tumsā”

Rīgā atklāts jauns “muzejs tumsā”

20. Jul 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Rīgā atvērts jauns “muzejs tumsā”. Tas ir muzejs, kur viss atrodas absolūtā tumsā. Neko nevar redzēt, bet var tikai sajust, informē portāls balticevents.info.

Muzeja viesi neredzīga gida pavadībā tumsā varēs iepazīt objektus, izmantojot dažādas maņas – dzirdi, tausti, ožu un garšu. Projekta “Muzejs tumsā” mērķis ir mazināt stereotipus par cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

Muzejā paredzētas dažāda formāta programmas grupu saliedēšanai un īpašas apmācības korporatīvajiem klientiem. Viesiem būs pieejamas gan individuālas, gan grupu ekskursijas, ekskursijas bērniem, studentiem, pieaugušajiem, kā arī meistarklases un degustācijas.

— Es izveidoju tādu projektu Latvijā, lai cilvēkiem būtu iespēja veikt aizraujošu ceļojumu savu izjūtu un sajūtu pasaulē, kā arī pārliecināties, ka cilvēkiem ar invaliditāti patiesībā ir nepieciešams vairāk laika, lai apgūtu jaunas prasmes, spējot saglabāt pozitīvu attieksmi. Šodien tas ir vienīgais projekts Ziemeļeiropā, bet vairākās valstīs tādi muzeji jau sen ir populāri. Projekta mērķis ir paaugstināt toleranci sabiedrībā pret cilvēkiem ar redzes traucējumiem, kā arī nojaukt barjeras saziņā ar cilvēkiem ar invaliditāti – stāsta projekta autors Maksims Mihejevs.

“Muzejā tumsā” aktīvi sākusies darboties “randiņi tumsā”.

“Randiņš tumsā” - neaizmirstamie randiņi pilnīgā tumsā, kuri palīdzēs pastiprināt partneru attiecības un iepazīties tuvāk. Katram būs iespēja uzzināt savu otro pusi labāk, jo tieši tumsa ļauj cilvēkam atvērties no absolūti citiem leņķiem. Viss notiks neredzīgo gidu un viesmīļu pavadībā.

“Randiņā tumsā” cenā iekļauts speciālas muzeja ekskursijas abiem viesiem, augļi un deserti, ka arī dzērieni. Gadījumā, ja apmeklētājam nav COVID-sertifikāta, muzejā ir jāvelk sejas maskas.

Muzejs atrodas Ķengaraga iela 1A. Plašāka informācija ir pieejamā muzeja oficiālā mājaslapā www.muzejstumsa.lv