Psiholoģe Inga Bērziņa ir piecu bērnu mamma, tostarp, arī mamma vienai no Latvijas ietekmīgākajām influencerēm BetaBeidz. Sarunā ar Māmiņu Klubu viņa atklāj to, kā atšķiras būt par meitu un dēlu mammu.
Būt meitu mammai
Vaicāta, kā ir audzināt meitas, Inga Bērziņa norāda, ka viņa nedalītu bērnus dzimumos, jo, vismaz viņas bērnu vidū, katrs bērns ir savādāks. “Arī viens no maniem dēliem ir ļoti jūtīgs, tāpēc nevaru teikt, ka meitas ir trauslākas, maigākas,” saka viņa, vienlaikus norādot, ka meitenēm tomēr vajag vairāk dzirdēt, ka viņas ir skaistas, pašas labākās un viņām viss izdosies.
Sarunā ar Māmiņu Klubu Inga citē savas lielākās meitas tostu: “Mana meita pateica, ka, skatoties uz mani un to, kā es dzīvoju, viņa saprot, ka vēl vismaz 20 gadus būšu fantastiska, aktīva radoša. Es dodot viņai paraugu, kā dzīvot uz priekšu.” Inga teic, ka meita kopējot viņas tiekšanos pēc sapņiem.
Pārejas posms attiecībās
Augot bērniem, mainās arī attiecības ar mammu. Inga šo pārejas periodu salīdzina ar gadalaikiem. “Šis posms var būt izaicinošs, bet mammai vajag būt tik gudrai, lai visu neuztvertu personīgi, jo meitenes un tīņi kopumā var būt ļoti nežēlīgi,” tā viņa, piebilstot, ka ir jāsaprot, ka pārejas posmā bērns uzvedīsies un runās savādāk, bet pēc tam atgriezīsies atpakaļ. Protams, ar nosacījumu, ka mamma nebūs neatgriezeniski sadedzinājusi visus tiltus, pati runājot bērnam pretī un iekrītot tīneidžerismā, jo bērns visu atceras. “Mammai ir jābūt gudrai un jāsaprot, ka šobrīd domas dalās, tāpēc ir jāapstājas. Ja mamma to neprot, kontakts būs zaudēts, un pēc tam to būs grūti salipināt atpakaļ,” teic piecu bērnu mamma, psiholoģe Inga Bērziņa, uzsverot, ka bērniem nepieciešams, lai viņus mīl arī spurainus. Pat ja bērns šobrīd ir kā dzīvsudrabs, mammai jābūt dzīves gudrākai.
Attiecību stiprināšana
Inga ar savām meitām pavada daudz laikā kopā: “Esam diezgan atklātas, daudz runājam arī par puišiem, par seksualitāti. Mums nav tabu tēmu. Ir jādod bērnam telpa un iespēja uzdot jautājumus. Ja tev ir kontakts ar bērnu, viņš tevī klausīsies.”
Viņa secina, ka mūsdienās vecāki ir ļoti aizņemti un nav kontaktā ar savu bērnu. Protams, bērnam augot, viņš mazāk nāk klēpī, taču kontaktam ir jābūt. “Ja ir kontakts, bērns arī tevi dzird,” tā viņa.