Probiotiku nozīme organisma stiprināšanā un slimību profilaksē

Probiotiku nozīme organisma stiprināšanā un slimību profilaksē

14. Sep 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Rudens sev līdzi nes ne vien zemākas temperatūras un lietainas dienas, bet arī dažādus vīrusus. Atgriežoties skolās un atsākot darbus iekštelpās, samazinās laiks, ko pavadām ārpus telpām, un palielinās kontakts ar citiem cilvēkiem, kas rada risku pārnēsāt vīrusus. Kādas ir izplatītākās gremošanas trakta problēmas rudens sezonā un ko darīt, lai palīdzētu gan lieliem, gan maziem, skaidro pediatre Sanita Mitenberga.

Biežāk sastopamās gremošanas trakta problēmas

Saskaroties ar gremošanas trakta problēmām, visbiežākie simptomi ir slikta dūša un/vai vemšana, caureja vai aizcietējums, diskomforta sajūta vēderā. Lai gan gremošanas trakta problēmas var rasties gan infekciozu, gan neinfekciozu cēloņu dēļ, īpaši rudens sezonā izplatīti ir dažādi vīrusi, piemēram, Rotavīruss un Norovīruss. Arī citu saslimšanu gadījumā, kad ārstēšanā tiek pielietotas antibiotikas, var rasties īstermiņa vai ilgtermiņa disbalanss zarnu mikroflorā, kas var novest pie novājinātas imūnsistēmas, caurejas u. c. gremošanas trakta traucējumiem.

Kā sev palīdzēt?

Pediatre S. Mitenberga iesaka jau laikus stiprināt imunitāti, pavadot laiku svaigā gaisā, ēdot veselīgu un sabalansētu uzturu, ievērojot veselīgu miega režīmu. Īpaši vīrusu sezonā ļoti būtiski ir:

●      pievērst uzmanību rūpīgai un pareizai roku higiēnai;

●      izvairīties no pieskaršanās sejai un mutei;

●      sajūtot saslimšanas simptomus, palikt mājās;

●      vēdināt telpas un veikt telpu un personīgo piederumu regulāru uzkopšanu;

●      profilaktiski un pie gremošanas trakta problēmām lietot probiotikas.

 

Kas ir probiotikas?

Pēc Pasaules Veselības organizācijas definīcijas probiotikas ir “dzīvi mikroorganismi, kas, uzņemti pareizā daudzumā, atstāj labvēlīgu efektu uz saimniekorganisma gremošanas traktu un veselību kopumā”.

Probiotiku labās īpašības

●      Uzlabo gremošanu.

●      Veseliem cilvēkiem novērš kuņģa-zarnu trakta traucējumus. Probiotikas kopā ar prebiotikām (sinbiotikas) uzlabo zarnu mikrofloru un piedalās aizcietējumu ārstēšanā.

●      Antibiotiku terapijas laikā novērš blaknes.

●      Samazina risku saslimt ar akūtām gremošanas trakta vīrusa saslimšanām un/vai atvieglo to slimošanas gaitu.

●      Palīdz pie jebkura veida caurejām. Turklāt klīniskie pētījumi parāda, ka pienskābo baktēriju papildu lietošana akūtas caurejas gadījumā ātrāk atjauno zarnu mikrofloru kā arī saīsina caurejas ilgumu.

●      Probiotikas pētījumos uzrādījušas labvēlīgu efektu uz zīdaiņu zarnu traktu un imunitāti. Zīdaiņi ar kolikām, ekzēmu, alerģijām, elpceļu saslimšanām tiek veiksmīgāk ārstēti, ja terapijā pievieno pienskābo baktēriju probiotikas.

Lactobex® probiotikas par īpaši izdevīgu cenu

Visu septembri Lactobex® produktiem BENU Aptiekās un e-Aptiekā, aptieka1, Mēness aptiekas, Apotheka aptiekās un Internetaptieka.lv īpaši izdevīgi piedāvājumi – atlaides līdz 50%!

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!