Praters Vīnē

Praters Vīnē

28. Aug 2022, 11:47 lauvinja lauvinja

Praters kādreiz bija imperatora medību zeme, un tā bija pieejama tikai aristokrātiem, līdz 1766. gadā Austrijas imperators Jozefs II ziedoja šo teritoriju Viennesei kā sabiedrisku atpūtas centru. Un, tā kā imperators atļāva arī restorānu un uzkodu bāru ierīkošanu, tad pēc neilga laika kādreizējās aristokrātiskās medību vietas malā parādās pirmie bāri, kafijas pārdevēji, piparkūku cepēji, kas piedāvā savu preci iedzīvotājiem, kuri atpūšas parkā.

1873 gadā šeit notiek pirmā pasaules biznesa izstāde, kurā savu preci un pakalpojumu piedāvāja 53 000 uzņēmumu no visas pasaules.

Otrā pasaules kara laikā parks tika nopostīts un to atjaunoja pašvaldība. Tagad tur ir ierīkots atrakciju parks.

 

Par katru atrakciju ir jāmaksā atsevišķi – cena no 4 -10 eiro.

Kā jau iederas šeit ir arī dažādi restorāni un ēstuves, kur remdēt izsalkumu. Lētākas un dārgākas, ierastas un ne interesantas. Interesants ir Rollelkosteru restorāns, kur  ēdienu līdz galdiņa piegādā pa rollercosteru. Vairāk informācijas šeit www.rollercoaster.rest , lēti tur nav, bet ir vērts aiziet apskatīties, kā tas darbojas.

Teritorijā ir arī dažādi muzeji, piemēram, miniatūrais dzelzceļa muzejs.

Vairāk informācijas šeit https://www.praterwien.com/en/attractions

Šis ir ATM automāts - smuks, bet viltīgs - tas nav parasts bankomāts, tas ir naudas maiņas automāts, kurš par pakalpojumu iekasē - nauda izņemšanu, komisijas maksu.

Šī ir vieta, kur aizvest lielākus un mazākus bērnus, kad viņus ir nogurdinājusi pastaiga pa majestātisko Vīni.