Pranamat ECO aicina atbalstīt labdarības kampaņu “Ziedo asinis un izglāb 3 dzīvības”

Pranamat ECO aicina atbalstīt labdarības kampaņu “Ziedo asinis un izglāb 3 dzīvības”

17. Apr 2023, 11:42 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pranamat ECO sadarbībā ar Valsts asinsdonoru centru (VADC) aicina ikvienu laika periodā no šī gada 17. aprīļa līdz 21. aprīlim ziedot asinis jebkurā Valsts asinsdonoru centra filiālē visā Latvijā. Katrs donors, kurš ziedos asinis, saņems īpašu pateicības dāvanu no Pranamat ECO –  mini masāžas sirsniņu. Viens donors var glābt dzīvību trim cilvēkiem, kuriem tik ļoti ir nepieciešama asins pārliešana.

Pranamat ECO ir Valsts asinsdonoru centra (VADC) atbalstītājs jau trešo gadu un arī šogad organizē “Ziedo asinis uz izglāb 3 dzīvības” labdarības kampaņu. Uzņēmuma Pranamat ECO līdzīpašniece Olga Grigorenko par motivāciju atbalstīt VADC stāsta: "Vēlmi atbalstīt VADC ir motivējis notikums mūsu ģimenē. Pirms pieciem gadiem pasaulē nāca mūsu jaunākā meita un dzemdību laikā es zaudēju ļoti daudz asinis. Tā bija manai veselībai ļoti bīstama situācija un man bija nepieciešamas donoru asinis, ko pateicoties ziedotājiem, es arī varēju iegūt, tāpēc arī mēs ar vīru Denisu regulāri ziedojam asinis. Tas mums ir svarīgi."

“Pēc garās un nogurdinošās ziemas pavasaris ir laiks, kad mēs atplaukstam un ar jaunu enerģiju esam gatavi darīt labus darbus – pacelt galvu, paraudzīties sev apkārt un palīdzēt tiem, kam tas visvairāk ir nepieciešams. Asins ziedošana ir vienkāršākais veids, kā izglābt otram dzīvību kritiskos dzīves mirkļos, jo asinis nekas nevar aizstāt, un pacientiem slimnīcās tās ir nepieciešamas pastāvīgi. No sirds pateicamies mūsu sadarbības partnerim Pranamat, kurš jau vairākus gadus ir uzticīgs asinsdonoru kustības atbalstītājs,” komentē VADC direktore Egita Pole.

Asinis 1-3 reizes mēnesī ir nepieciešamas grūtniecēm un reizi trijos mēnešos kādam jaundzimušajam. Satiksmes negadījumos cietušajiem politraumas gadījumā var būt nepieciešamas līdz 25 donoru asins devām, bet cilvēkam, kas pārcietis smagus apdegumus ir nepieciešamas līdz pat 65 donoru asins devām. Asins vēža slimniekiem nepieciešamas no 1 līdz 3 donoru asins devām dienā. Šobrīd VADC tiek gaidīti visu asinsgrupu donori, bet īpaši aicināti ziedot ir A-, A+ un 0- asinsgrupu donori.

Kopš 2022. gada Pranamat ECO ir VADC  “Donora privilēģiju kartes” programmas dalībnieks. Tiem donoriem, kuri regulāri (3+ reizes 365 dienu periodā) ziedo asinis, ir iespēja kļūt par Donoru privilēģiju kartes īpašniekiem un saņemt dažādas atlaides, tajā skaitā līdz 15% atlaidi pirkumam Pranamat ECO mājaslapā.

Lai pārliecinātos, vai persona var ziedot asinis, aicinām to noskaidrot sazinoties ar VADC, zvanot pa tālruni 8 000 000 3. Uzzini vairāk->>