ONLINE TV videosaruna: 14.maijs

14. May 2019, 10:54 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pirms sāc baudīt vasaras silto laiku, esi kopā ar mums 14.maijā, otrdien, kad Māmiņu Kluba Online TV vairāku stundu garumā varēsi tikties ar ekspertiem, uzzināt daudz noderīga un aktuāla par savas ģimenes veselību, savstarpējām attiecībām, mammas labsajūtu un vēl daudz ko citu.

Būs gan atbildes uz jautājumiem, gan noderīgi padomi, dažādi jaunumi un, protams, kā gan bez konkursa! Ieskaties, kādas tēmas tevi sagaida 14.maija Māmiņu Kluba Online TV tiešraidē!

PROGRAMMA

 

Pareiza krūts galu kopšana zīdīšanas laikā

Zīdīšana ne vienmēr izvēršas tik viegla un skaista, kā par to iepriekš lasīts, un viena no problēmām, ar kuru mēdz saskarties daudzas jaunās māmiņas, ir krūts galu plīsumu un sāpes zīdīšanas laikā. Tāpēc kopā ar krūtsēdināšanas speciālisti Sandru Lasi gūsim atbildes uz jautājumiem, kā pareizi kopt krūts galus un kāpēc vispār rodas plīsumi krūts galos. 

Kā rūpēties par mazuļa mutes dobuma higiēnu jau no pirmajām dienām

Mēs visi gribam, lai mūsu bērniem būtu stipri un veseli zobiņi, taču kurā brīdī ir jāsāk domāt par mazuļa mutes dobuma higiēnu, un kā par to parūpēties? Par to raidījumā stāstīs Sky Dream Clinic zobārste Līga Skutele.

Sadzīves ķīmijas ietekme uz mūsu sadzīvi un veselību

Bieži vien mēs neaizdomājamies, cik lielu ietekmi uz mūsu veselību atstāj dažādi ķīmiskie mazgāšanas un tīrīšanas līdzekļi. Izrādās, tieši dažādi ķīmiskie mazgāšanas līdzekļi, piemēram, veļas pulveri, trauku mazgāšanas līdzekļi ir vainojami pie dažādām alerģijām, par ķīmijas ietekmi uz apkārtējo vidi nemaz nerunājot. 

Tāpēc tiksimies ar Sonata Enterprise filiāle Latvijā reģionālo menedžeri Lieni Podnieci, lai pārrunātu jautājumu par dažādu mazgāšanas līdzekļu izvēli, kā arī tiksimies ar māmiņu, kura raugās, lai ikdienā lietotie līdzekļi būtu pēc iespējas dabīgāki, tā saudzējot savas ģimenes veselību.

Cilmes šūnu uzglabāšana kļuvusi vēl pieejamāka

Pēdējā laikā daudz tiek runāts par to, cik svarīgi ir uzglabāt cilmes šūnas, kas ir kā sava veida apdrošināšanas polise mazuļa veselībai nākotnē. Lai arī runāts par to tiek daudz, jautājumi topošajām ģimenēm par šo tēmu vēl aizvien ir visdažādākie. Tāpēc tiksimies ar Laimīgā mazuļa dienasgrāmatas galvenā varoņa Kārlīša mammu Melāniju, lai noskaidrotu viņas viedokli par cilmes šūnu uzglabāšanu, un kā viņu ģimene vispār nonāca līdz šādam lēmumam.

Tāpat arī uzzināsim, kādus jaunumus piedāvā Cilmes šūnu banku alianse LYL BIOBANK HEARTS, kas tagad nodrošina iespēju uzglabāt cilmes šūnas uz 25 gadiem trīs dažādās laboratorijās Lielbritānijā, Šveicē un Portugālē, nodrošinot arī garantēto fondu, kas ir finansiāla palīdzība gadījumos, ja bērnam būs nepieciešama ārstēšana ar cilmes šūnām.

Atbalsta grupas topošajām māmiņām tagad arī Māmiņu Kluba Vecāku skolā

Grūtniecības laikā topošās māmiņas sastopas ar dažādiem izaicinājumiem, bažām, nezināmiem jautājumiem, tāpēc vērtīgi, ja topošā māmiņa nepaliek viena ar savām bažām un pāŗdomām, bet var ar kādu dalīties un saņemt atbalstu, kad sķiet, hormoni ir satrakojušies, bieži pārņem izmisums, dzīvesbiedrs nesaprot, vai varbūt esat šajā tik īpašajā posmā viena. Baiba Kalnciema studijā, lai pastāstītu par atbalsta grupu un kāpēc tas ir tieši tas, ko jau sen meklējāt!

Jaunumi Māmiņu Kluba Vecāku skolā: Lekcija Tēva loma ģimenē un bērna attīstība

Māmiņu Klubs jau 28.maijā aicina gan topošās, gan jaunās ģimenes uz Laura Bokiša, biedrības "Tēvi", lekciju Māmiņu Kluba Vecāku skolā par Tēva lomu ģimenē un bērna attīstībā. Tāpēc tiešraides laikā tiksimies ar lektoru, lai uzzinātu viņa viedokli, ko nozīmē apzīmējums "pietiekami labs tēvs", kā neapjukt lomu sadalījumā un jaunajos pienākumos.

Droša mazuļa ādas aizsardzība

Ādas aizsardzība ir ārkārtīgi nozīmīga, sevišķi šobrīd, kad tik tuvu ir garās saules peldes ūdenstilpju tuvumā. Daudzi priecājas, ka beidzot iespēja uzņemt milzum daudz D vitamīna, tomēr aizmirst to, ka saule mūsu ādai var būt arī bīstama. Sevišķi mazuļu jutīgajai ādai. Tāpēc uz sarunu aicinājām Valeriju Gerasimovu no Eucerin, lai uzzinātu vairāk par galveno, kas jāņem vērā!