Piedalies viktorīnā un laimē biļetes

14. Nov 2013, 00:00 Sieviešu Klubs Sieviešu Klubs

Rudens teātra sezona turpinās un turpinās arī iespēja tikt pie lieliska vakara Dailes teātrī jau 21.novembrī! Kas Tev ir jādara?

Balva

Ielūgums 2 personām uz Dailes teātra izrādi SALOME  21.novembrī plkst.19.00 Dailes teātra Mazajā zālē

No franču valodas tulkojis Jānis Akuraters

 Par Hērodejas meitas, izaicinoši skaistās Salomes deju un Jāņa Kristītāja asiņaino galu stāsta Marka un Mateja evaņģēliji. Meitene, kas ar savu deju kļūst par vienu no mūžīgajiem mākslas darbiem, iedvesmojusi neskaitāmus rakstniekus, dzejniekus, māksliniekus un komponistus: viņu iemūžinājuši Stefans Malarmē, Heinrihs Heine, Gistavs Flobērs, Ticiāns, Pīters Pauls Rubenss, Džovanni Batista Tjepolo, Gistavs Moro, Obrijs Bērdslijs, Gustavs Klimts, Rihards Štrauss. Un savā ģeniālajā drāmā un skaistākajā jebkad sarakstītajā lugā „Salome" (1891) - Oskars Vailds.

Sava laika kultūras un mākslas simbols, skaistuma apustulis un paradoksu princis Oskars Vailds attiecās pret skaistumu kā ticīgais pret Dievu, likdams estētikas reliģiju kristīgās reliģijas vietā. Pagāniskās saldkaisles un kristietiskās morāles sadursme grēku padara dziļi poētisku un apreibina prātu juteklisko tēlu orģijās.

1920. gadā nodibinot Dailes teātri, Eduards Smiļģis iestudē „Salomi" jau pirmajā sezonā un pats izrādē tēlo Hērodu.

„Mīlestības noslēpums ir lielāks nekā nāves noslēpums," saka Salome dažus mirkļus pirms nāves. Mīlestības iznīcinošā kaislība var tikt piepildīta vienīgi nāvē. Atrisinājums nāk kā lavīna, noslēgums ir pārsteidzošs un satricinošs. „Salome" ir kā smagas, apdullinošas smaržas, kā biezs, salds, lipīgs vīns - vai varbūt asinis?

Līdz 14 gadiem skatīties neiesakām!

Izrādē tiek izmantots stroboskops! 

Kristīnei Nevarauskai - nominācija Spēlmaņu nakts 2012/2013 balvai Gada aktrise
Ilzei Vītoliņai - nominācija Spēlmaņu nakts 2012/2013 balvai Gada kostīmu mākslinieks

Sveiki! Jā, skatāmies,ka jūsu atbildes ir ieskaitītas!