Pie bērniem nonāk detektīvstāstu sērijas otrā grāmata –  “Emī un Rū. Draudzības kods”

Pie bērniem nonāk detektīvstāstu sērijas otrā grāmata – “Emī un Rū. Draudzības kods”

15. Mar 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pie mazajiem lasītājiem nonāk jau otrā grāmata par Čimpiņ-Rimpiņ aģentūras darbinieku un robotiņa Palauža piedzīvojumiem – Ievas Melgalves un Elizabetes Lukšo-Ražinskas detektīvstāstu krājums “Emī un Rū. Draudzības kods”. Grāmatu ilustrējusi māksliniece Guna Poga, bet interaktīvo dizainu, kas bērnam ļaus iejusties detektīvaģenta ādā, veidojis dizainers Aleksejs Muraško.

Palauzis ir atgriezies Čimpiņ–Rimpiņ aģentūrā, atguvis atmiņu un iemantojis jaunas spējas. Emīlijai un Rūdim laiks ķerties klāt jaunākajiem pasaules labklājības uzturēšanas uzdevumiem! Tagad pagalmā arvien biežāk redzama ne vien aizdomīgā sētniece, bet arī savādais elektrības eksperts Bartolomejs. Un dīvainības notiek ne tikai pagalmā, bet visā pilsētā, kur redzams burtu salikums D.A.R.I.L. Vai aiz šī visa slēpjas kāds noslēpums? Un, ja jā, tad kāds? Emīlijai un Rūdim šis kods ir jāuzlauž!

Grāmata ļauj bērniem iepazīt Latvijā radītā detektīvseriāla “Emī un Rū” iemīļotos varoņus dziļāk un sekot līdzi viņu piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem. Tāpat arī “Emī un Rū. Draudzības kods” turpina sērijas pirmo grāmatu “Emī un Rū. Robota sirds”, kas 2021. gadā tika nominēta Latvijas Literatūras gada balvai un iekļauta “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” grāmatu kolekcijā. Grāmata bērniem ļaus gan pasmieties par varoņu izdarībām, gan just līdzi viņu spraigajiem un emocionālajiem piedzīvojumiem. Tāpat caur stāstiem bērns uzzinās daudz jauna par pasauli un iegūs iedvesmu arī pašam cīnīties par pasaules uzlabošanu. Savukārt robotiņš Palauzies grāmatas lappusēs ir atstājis slēptus ziņojumus, kas lasītājam palīdzēs atrisināt detektīvmīklas… iespējams, pat ātrāk, nekā tas izdosies Emīlijai un Rūdim!

Grāmatas izdevējs ir “Ausma”, kas vienlaikus ir arī seriāla “Emī un Rū” producents. Abas grāmatas autores Ieva Melgalve un Elizabete Lukšo-Ražinska ir arī seriāla trīs sezonu scenārija autores, savukārt grāmatas redaktore ir Ingmāra Balode. Grāmata tapusi, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “KultūrELPA” atbalstam. Grāmatu var iegādāties Latvijas lielākajās grāmatnīcās un citos veikalos, kā arī jau šobrīd tā nopērkama interneta veikalā www.emiunru.lv.