Pedvāles mākslas parks

Pedvāles mākslas parks

12. Aug 2022, 12:13 Cielavinna Cielavinna

Ja arī Jūsu bērns ir dabas mīlis, tad Pedvāles mākslas parks būs tieši laikā, jo 150 hektāru teritorijā iekārtotas pastaigu takas ar garumu no 1 km līdz 5 km ar interesantām skulptūrām, kuras noteikti piesastīs ikvienu.

Mākslas parks ir izvietots brīvā dabā, līdz ar ko bērniem ir kur izskrieties un baudīt apkārtni tālu prom no pilsētas vides. Nezinu, kapēc bet parkam ir īpaša aura, kā nekā daba dara savu.

Pedvāles  mākslas muzeja veidošanu 1991.gadā uzsāka tēlnieks Ojārs Feldbergs. Parka izveides mērķis bija radīt vietu, kurā radoša doma varētu gan veidoties, gan realizēties saskaņā ar ainavisko vidi, un mākslinieku darbi kļūtu par šīs vides sastāvdaļu, kas arī lieliski ir izdevies.

Mūsu ģimene sajūsmā bija par, Melno caurumu, kuram varēja izkāpt cauri, iespaidīgs veidojums. Uzmanību piesaistošs ir arī, Debesu krēsls, kurš kā milzens izvietots pļavas viducī un redzams pa gabalu.

Vēl ļoti laba lieta ir tā, ka pērkot biļeti kasē, Tu vari iegādāties parka teritorijas karti, ko ari iesaku darīt, jo tur katram mākslas darbam ir norādīts nosaukums.

Nokļūšana līdz parkam gana vienkārša, jo talkā nāk visu iecienītais Waze. Stāvlaukums gana plašs, lai nebūtu jāsatraucas kur noparkoties. Biļetes jādodas iegādāties Firkspedvāles muižastelpās, bet nu ir norāde KASE, līdz ar ko neaizmaldīsaties. Vienīgais žēl, ka pašu muižu no iekšpuses nevar apskatīt, samērā interesanta no ārpuses, pieļauju kad no iekšpuses ar būtu ko redzēt.

Mākslas parka darba laiks, ziemās laikā tas ir cits, bet vasaras periodā no 01.maija līdz 25.oktobrim, parks ir atvērts no 10:00 līdz 18:00.

Ar biļetēm ir tā pat kā ar darba laiku, cena atšķiras, vasarā tie ir 3.50 no pieaugušā un studentiem, skolniekiem, pensionāriem 3.00, pirmskolas vecuma bērni parku apmeklē bez maksas.

Mākslas darbi ir gana interesanti, lai aizbrauktu tos apskatīt klātienē.