Oktobris - krūšu veselības mēnesis! Kopā ar Kristīni Beitiku dodamies uzzināt, kā notiek pārbaudes

17. Oct 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Labas veselības priekšnosacījums ir savlaicīgas profilaktiskās pārbaudes un diagnostika. 

Oktobris ir Krūšu veselības mēnesis, tāpēc ar Māmiņu Kluba raidījuma vadītāju Kristīni Beitiku dodamies veikt pārbaudi!

Sievietēm, tostarp arī gados jaunām, krūts vēzis ir viena no visbiežāk sastopamajām un bīstamākajām vēža formām, tāpēc svarīgi ik mēnesi veikt krūšu pašpārbaudi. “Tas ir pieejami, bez maksas un nav jāpierakstās pie speciālista,” uzsver MFD Veselības grupas galvenā ārste ginekoloģijā Ingrīda Circene. Viņa skaidro, ka pārbaude jāveic ik mēnesi pēc mēnešreizēm, pārbaudot krūtis gan esot guļus, gan arī vertikālā stāvoklī. Pārbaudi stāvus stāvoklī var veikt arī dušā, kad āda ir mitra, jo ziepes vai dušas želeja uzlabos slīdamību un, ar plaukstu iztaustot krūtis, būs vieglāk pamanīt izmaiņas.

Sievietēm viens no izplatītākajiem nāves cēloņiem ir krūts vēzis. Daudzos gadījumos, ja tiktu veikta savlaicīga diagnosticēšana, letālu iznākumu varētu novērst.

“Sevi ir jāmīl, tāpēc nevajag atlikt veselības pārbaudes. Sievietei, kura sevi mīl, reizi gadā vajadzētu apmeklēt ginekologu un pārbaudīt savas krūtis pie speciālista,” atgādina Ingrīda Circene, sakot, ka tas jādara papildus ikmēneša pašpārbaudēm, kā arī obligāti jāveic pārbaudes, ja saņemta uzaicinājuma vēstule. “Savlaicīgi atklāts vēzis 1. un 2.stadijā ir ārstējams ar labiem rezultātiem, tāpēc ir svarīgi to atklāt sākuma stadijā,” skaidro speciāliste.

Kristīne Beitika, kura veica krūšu pārbaudi MVF Veselības grupas organizētā izbraukuma laikā, atzīst, ka pārbaudi veikt ir ātri un nesāpīgi, kā arī tam nav nepieciešams nosūtījums. “Līdzi jāpaņem vien personu apliecinošs dokuments, tāpēc neatliec to,” mudina Kristīne Beitika.

MFD Veselības grupa aicina Latvijas sievietes veikt savlaicīgu krūšu pārbaudi!