Neattīrīts gaiss mājoklī samazina darba un mācību kvalitāti

31. Mar 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ikviens no mums priecājas par svaigu gaisa malku, kuru var ieelpot, izejot laukā, tomēr tikpat svarīgi ir atcerēties par gaisa kvalitāti arī iekštelpās.

Kā uzsver pediatre, bērnu alergoloģe Dita Gaidule-Logina, par gaisa kvalitāti ir svarīgi runāt, jo iekštelpās tā var būt sliktāka nekā laukā, kas, protams, atstāj sekas uz cilvēka veselību un pašsajūtu. “Neattīrīts gaiss var veicināt dažādus nespecifiskus simptomus, piemēram, galvassāpes, reiboņus, miegainību un nogurumu, kā rezultātā pasliktinās arī darba un mācību kvalitāte,” norāda ārste, piebilstot, ka neattīrītam gaisam var būt arī kairinošs efekts. Tas nozīmē, ka tā ietekmē var tikt kairināti elpceļi, kā rezultātā parādās gļotādas sausums, aizlikts deguns, kairinoša sajūta kaklā, kā arī sausas acis un āda. Papildus iepriekšminētajam, uzturēšanās neattīrītā gaidā var sekmēt arī alerģiju attīstību. 

Kā rīkoties, lai uzlabotu gaisa kvalitāti telpās? Viens no galvenajiem noteikumiem ir regulāra telpu vēdināšana. “Vislabāk, ja tā ir gaisa plūsma ar atvērtu logu uz vairākām minūtēm vairākas reizes dienā, kā arī nedrīkst aizmirst par telpu mitro uzkopšanu,” saka pediatre, bērnu alergoloģe Dita Gaidule-Logina, norādot, ka labs risinājums ir arī speciāla gaisa attīrītāja lietošana, jo tas mazina gaisā esošās putekļu daļiņas un alergēnus.

Philips jaunais gaisa attīrītājs Series 800 — maza, tomēr efektīva ierīce, kas jūsu mājoklī spēj nodrošināt tīru gaisu. Tas konstatē kaitīgas daļiņas, kas ir mazākas pat par PM2,5, un likvidē līdz 99,9 % vīrusu un aerosolu no gaisa kompaktā veidā. Likvidē 99,95% gaisā esošo alergēnu.