Muzeju muzejs jeb pēdējā laika interesantākais muzejs- Rīgas Stradiņa universitātes anatomijas muzejs

Muzeju muzejs jeb pēdējā laika interesantākais muzejs- Rīgas Stradiņa universitātes anatomijas muzejs

15. Jul 2022, 15:46 Cielavinna Cielavinna

Šī muzeja apmeklējums gan man gan lielajam puikam izsauca daudz emociju, jo kaut ko tādu redzējām pirmo reizi- Rīgas Stradiņa universitātes anatomijas muzejs. Muzejs piedāvā saviem apmeklētājiem ielūkoties savā ķermenī tikai no iekšpuses, kā man puika teica- mammu, bet tas man lika aizdomāties par to kāds izskatās mans ķermenis, viņš ātri izgāja ārā no muzeja, lai gan pēc mums ienāca ģimene ar puiku-5-6 gadi, tas palekdamies pa to muzeju gāja, laikam būs topošais ārsts.

Rīgas Stradiņa universitātes anatomijas muzeja pamatā ir pirmā anatomijas mācību kolekcija Latvijā, kas izveidota 20.gadsimta 20.-30.gados.  Kolekcija ir bijusi neatņemama Latvijasd ārstu izglītības daļa 100 gadu garumā, savukārt šodien muzejs ir atvērts visiem. 

Anatomijas muzejs aizina ikvienu iepazīt cilvēka ķermeni, ļaujot ieskatīties tajā, ko parasti redz tikai anatoms vai ķirurgs.

Muzejā apskatāmi skeleti, kauli, embriji, ķermeņa daļas un orgāni, to uzbūvē un variācijas slimībā un veselībā. 

Man no muzeja piedāvājuma ļoti patika interaktīvie stendi, kur uzspiežot vajadzīgo, ieraudzīsi vēlamo. Arī puikam tas ļoti patika, jo man liekas, kad bēniem patīk līdzdarboties nevis vienkārši iet un skatīties ar acīm, aptaustot, uzspiežot visa informācija paliek interesantāka. 

Muzeja pagarabstāvā nedrīkst fotografēt, bet kapēc uzzināsiet aizejot uz muzeju. 

Muzeja viegli izbraukt ar ratiņiem, tāpēc uz to var doties gan ar mazu, gan ar lielu topošo ārstu.

Muzeja adrese: Rīga, Kronvalda bulvāris 9.

Darba laiks:

Apmeklējuma cena:

Iesaku, jo muzejs neatstās vienaldzīgu nevienu.

Starpcitu korozijas preparāti ir unikāla, pati trauslākā muzeja kolekcija.