Meklē jaunu mājokli? Ieklausies speciālista ieteikumos par hipotekārā kredīta iespējām

03. Jun 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Jūsu ģimene sapņo par jaunu mājokli, taču līdz šim mērķa īstenošanas labā neko neesat darījuši? Ir laiks apzināt savas iespējas un spert soli tuvāk tam, lai sapnis par jaunu mājokli kļūtu par realitāti!

Domājot par hipotekāro kredītu mājokļa iegādei, sākotnēji nepieciešams apzināt savas iespējas. “Vislabāk to izdarīt, izmantojot banku piedāvātos hipotekāro kredītu kalkulatorus! Tas ļaus aprēķināt, cik varat atļauties ik mēnesi maksāt par mājokli, kāda ir maksimālā kredīta summa,” skaidro “Bigbank Latvija” vadītājs Ģirts Kurmis, uzsverot, ka kopējie kredīta ikmēneša maksājumi, tostarp, par mājokli, automašīnu un citiem aizņēmumiem, nedrīkst pārsniegt 40% no kopējiem ieņēmumiem.

Izvērtējot kredītspēju, banka ņems vērā, vai ģimenes ienākumi ir oficiāli, kādas ir ģimenes esošās saistības, un vai ģimenei pašreiz nav parādu. Apzinot savas ģimenes iztikas minimumu un cik ik mēnesi tā var veltīt kredīta nomaksai, svarīgi apzināt arī iespējas veikt pirmo iemaksu par mājokli. “Izmantojot ALTUM programmu, minimālā pirmā iemaksa ir 5%, taču pirmās iemaksas apjoms ir atkarīgs no mājokļa,” skaidro speciālists.

Bankas vadītājs norāda, ka pēc tam, kad ģimene apzinājusi savas iespējas, ir iespēja, balstoties uz veiktajiem aprēķiniem, fokusēties uz vairākiem interesējošajiem projektiem, iesniedzot bankā pieteikumu to izvērtēšanai. “Banka katru projektu atsevišķi izvērēs, par katru no tiem sniedzot atbildi,” saka “Bigbank Latvija” vadītājs Ģirts Kurmis.