Marta Grigale: Dzīve ir piespiedusi saprast, ka perfekcionisms nav iespējams

Marta Grigale: Dzīve ir piespiedusi saprast, ka perfekcionisms nav iespējams

18. Jan 2022, 09:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Dziedātāja Marta Grigale ir divu bērnu māmiņa, kura aktīvi rosās arī sociālajos tīklos, iedvesmojot citas sievietes. Vai Marta ir perfekcionisme? To vaicājām viņai, uzaicinot uz sarunu Māmiņu Klubā.

Marta smejot teic, ka jautājums par perfekcionismu ir ļoti neviennozīmīgs. “Lietas pēdējo gadu laikā ir mainījušās. Ja man par šo tēmu būtu jārunā pirms vairākiem gadiem, es noteikti būtu teikusi, ka esmu perfekcionisme, un pat  būtu mazliet ar to lepojusies,” saka viņa. Tagad Martai šķietot, ka dzīve ir pierādījusi un piespiedusi saprast, ka perfekcionisms nemaz nav iespējams. “Ir jāiemācās saprast, kas ir tavas prioritātes,” saka Marta. Uzkrājot dzīves pieredzi, Marta saka, ka, iespējams, tieši mammas loma ir mainījusi viņas uzskatu par dzīvi un perfekcionismu, tāpēc šobrīd viņa vēlas būt nevis perfekta, bet gan laba mamma.

Instagram, kur Martai seko vairāk nekā 25 tūkstoši cilvēku, dziedātāja vienmēr centusies būt atklāta. “Iespējams, ir skaista bilde, taču turpat aprakstā es pierakstu klāt, ka jau pēc divām minūtēm viss nogāja greizi. Tas, ka kāds cits, skatoties manu saturu, justos sliktāk, ir pats pēdējais, ko es gribētu,” uzsver viņa.

Marta nevar aizvadīt mierīgu dienu, ja viņā iekšā mīt trauksmaina sajūta, tāpēc šādos brīžos vislabāk palīdz izkustēšanās, pastaigas, svaigs gaiss un sports. Terapeitiska iedarbība esot arī bērnu bučiņām. “Tomēr to nevar nodrošināt katru reizi, kad uznāk šī sajūta, tāpēc man ir regulāras terapijas sesijas, kas ilgtermiņā ļoti palīdzējušas sakārtot dzīvi un apzināties, kas ir normāli,” atklāta ir Marta Grigale.

Viņa gan norāda, ka daudz varētu diskutēt par perfekcionismu, taču visas filozofiskās sarunas vienmēr atduras pret to, cik maz laika mums dots, un cik ātri paskrien dzīve. “Cik gan muļķīgi ir to tērēt, sevi šaustot un uztraucoties par niekiem! Lai nebūtu tā, ka dzīves beigās jādomā par to, ka tas bija tik stulbi, jo vajadzēja taču baudīt dzīvi,” ir pārliecināta viņa.