Mammu dzīve: Katru dienu pavaicāt sev, vai jūties daudz maz normāli

15. Sep 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Rudens un arī pandēmija ienesuši korekcijas ikviena pašsajūtā, tāpēc Māmiņu Kluba TV raidījuma rubrikā “Mammu dzīve” konsultējāmies ar speciālistiem, lai noskaidrotu, kā šajā periodā palīdzēt sev justies labāk.

Ikdienas skrējienā starp daudzajām rūpēm un pienākumiem sievietes mēdz aizmirst par sevi, tāpēc psihoterapeite Diāna Zande uzsver, ka katru dienu būtu svarīgi sev pavaicāt, vai šodien jūtos daudz maz normāli? “Vai esmu daudz maz izgulējusies, paēdusi un parūpējusies par savām pamatvajadzībām,” saka D. Zande. Gadījumā, ja atbildes ir negatīvs, tas ir pirmais signāls, ka vajadzētu par sevi parūpēties.

Otra pazīme tam, ka nepieciešams parūpēties par sevi, pēc psihoterapeites teiktā, ir tas, ka sieviete ik dienu skrien, domādama tikai par bērnu, bet par sevi nemaz. Tas nozīmē, ka māmiņa nepaēd, neizguļas, un tā ir pazīme, ka drīz varētu iestāties nogurums. Diāna Zande: “Rūpes par sevi ir galvenais veids, kā parūpēties par bērnu!” Tāpēc psihoterapeite mudina paēst, cik tas iespējams, kustēties, cik tas iespējams, un lūgt palīdzību tad, kad tas nepieciešams.

Diānas Zandes teikto papildina endokrinoloģe Maija Gureviča, norādot, ka ikvienam, jo sevišķi topošajām un jaunajām māmiņām, ļoti svarīgi ir neaizmirst par veselīgu dzīvesveidu, regulārām fiziskām aktivitātēm un, protams, arī pilnvērtīgu uzturu. Viņa uzsver, ka vēl viens iemesls, kāpēc šajā periodā varētu būt lielāks nogurums, ir arī D vitamīna deficīts. “D vitamīns ir ārkārtīgi svarīgs elements mūsu organismā, tostarp, tas nepieciešams arī imunitātes darbībai, lai imunitāte strādātu pareizi un pareizi reaģētu uz ārējiem kairinājumiem, ” norāda endokrinoloģe. D vitamīnu papildus jālieto visu gadu, jo sevišķi Latvijā dzīvojošajām sievietēm grūtniecības laikā, jo tas palīdzēs parūpēties ne tikai par imunitāti, bet arī sekmēs mentālo veselību un veicinās vēlmi būt aktīvai.

Mammu labsajūtai noderēs:

Isana Moment of Relaxation vannas sāls

Ar mandarīnu eļļu bagātināts atspirdzinošs un kopjošs vannas sāls, kas ķermenim un prātam palīdz atpūsties no ikdienas stresa.

Pieejams Drogas, www.drogas.lv

Cena: 1.29 eiro

 ***

Isana Eukalyptus vannas putas

Maigi putojošs līdzeklis ar eikalipta eļļu visiem ādas tipiem. Saudzīgi attīra ādu. Atslābina, nomierina, atbrīvo un sniedz jaunu enerģiju.

Pieejamas Drogas, www.drogas.lv

Cena: 2.99 eiro

***

Esfolio Black Caviar Hydrogel maska ādai ap acīm

Hidrogela maska ar kaviāra un pērļu ekstraktiem, kas mitrina ādu, samazina pietūkumu zem acīm, padara ādu veselīgu, elastīgu un starojošu.

Pieejama Drogas, www.drogas.lv

Cena: 13.99 eiro

 ***

Domol Calming White aromātiskie kociņi

Rotangpalmas kociņi ar izsmalcinātu kokvilnas un ābeļu ziedu aromātu sniedz relaksāciju un rada omulību jebkurā telpā.

Pieejami Drogas, www.drogas.lv

Cena: 7.99 eiro

***

Superdrug sejas maska

Nomierinoša, attīroša un atsvaidzinoša sejas maska ar gurķu ekstraktu un Nāves jūras minerālvielām dziļai iedarbībai. Nesatur parabēnus.

Pieejama Drogas, www.drogas.lv

Cena: 1.49 eiro