6.novembra ONLINE TV videosarunas ieraksts

11. Nov 2018, 00:50 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Tuvojoties gada aukstākajam laikam arvien vairāk ir jāsāk domāt par to kā pasargāt sevi un savus mīļos no laikapstākļu negatīvās ietekmes. Kā stiprināt imunitāti un nezaudēt ikdienas prieku, tumšajos rudens vakaros? Kā saglabāt sievišķību un nepazaudēt pašapziņu, grūtniecības laikā un pēc dzemdībām, kā arī daudz un dažādi mammām, tētiem un mazuļiem nozīmīgi temati šajā tiešraidē, kopā ar speciālistiem un ekspertiem. 

IESKATIES 6. novembra tiešraides programmā un esi kopā ar mums, jo kā ierasts - arī šoreiz - Tev būs iespēja tikt pie brīnišķīgām un noderīgām dāvanām, piedaloties konkursos! 

 

Krila eļļas nepieciešamība bērna uzturā, sākot jau ar piedzimšanas brīdi

Pirmais dzīves gads ir ārkārtīgi nozīmīgs mazuļa attīstībā un šajā laikā un labākais, ko savam mazulim varam dot, ir mūsu mīlestība un mammas piens. Tas sastāv no dažādām mazuļa attīstībai nepieciešamām vielām, kuru skaitā ir arī omega 3 taukskābes. Cik daudz mēs zinām par to, kā mūsu uzturs ietekmē mazulīša attīstību un vai tas ir pietiekams, lai nodrošinātu mazuļa organismu ar visu nepieciešamo? Skaidrosim šos svarīgos jautājumus kopā ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) doktorantūras studenti, vienu no autorēm pētījumam par mātes piena saturu un māmiņas ēšanas paradumu ietekmi uz piena sastāvu Līvu Aumeisteri un zīmola LYL love your life pārstāvi Munisi Lamberti.

Māmiņas sajūtas un labsajūta, grūtniecības laikā, grūtniecības laikā un pēc dzemdībām

Arvien vairāk un vairāk mēs, topošie un jaunie vecāki, apzināmies to, ka tikai mēs paši varam parūpēties gan par savu, gan mazulīša labsajūtu, kā arī fizisko un emocionālo veselību. kādas procedūras un masāžas drīkstam veikt grūtniecības laikā? Vai masāža nevar sastimulēt dzemdības? Kā lai palīdz organismam pēc dzemdībām? Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem tiešraidē atbildēs Māmiņu kluba Vecāku skolas speciāliste - sertificēta kosmētiķe un sertificēta masiere ar medicīnisku izglītību Natālija Kirjuhina.

Bērnu imunitātes stiprināšana un augšējo elpceļu infekciju ārstēšana

Auksts un slapjš laiks, krietni mazāk saulainu dienu – laikapstākļi šobrīd ir vairāk nepatīkami, nekā patīkami. Arvien biežāk rudenī, pie pediatru un ģimenes ārstu kabinetiem sāk veidoties rindas ar lielākiem un mazākiem bērniem, kam par iemeslu – dažāda veida augšējo elpceļu saslimšanas. Tā prasa īpašu uzmanību un arī ārstēšanu, jo bērniem, vienkāršas iesnas vai saaukstēšanās var kļūt  par nopietnām diagnozēm, kas prasa ilgu un nopietnu ārstēšanu. Antibiotikas? Slimnīca? Šādu scenāriju nevēlas neviena mamma – tāpēc, tiešraides sarunā uzzināsim kā stiprināt imunitāti un kā cīnīties ar augšējo elpceļu infekcijām.

Motorikas attīstība un nozīme rotaļājoties mājās

Nekad nenogurstošie mazuļi arvien biežāk un intensīvāk izrāda vēlmi apgūt ko jaunu? Jau ar pirmajiem mirkļiem, kad mazulis iemācās noturēt rokās dažādus priekšmetus, viņš atklāj arvien jaunu pasauli un tādējādi veic pirmos soļus savā attīstībā. Šķietamās ikdienas rotaļas kļūst par pamatu viņa prasmei iemācīties patstāvīgi ēst, veidot savu valodu, rakstīt, zīmēt. Tiešraidē uzzināsim, kā mēs varam palīdzēt  attīstīt sīko motoriku, stimulēt, ne pārstimulēt mazuļa maņas, veidojot rotaļāšanās paradumus, ar rotaļlietu palīdzību, kas atbilst mazuļa vecumam un attīstības īpatnībām.

Gaisa mitrināšana kā veselības pamats, rudens un ziemas sezonā. 

Sākoties apkures sezonai ikvienā mājoklī ļoti būtiski samazinās kopējais mitruma līmenis. Sauss gaiss un mājvietā uzkrājušas baktērijas ir ārkārtīgi bīstamas gan pieaugušajiem, gan bērniem. Lai gan mazuļa organisms tiek sargāts visos iespējamos veidos, sausais gaiss ļoti ātri izžāvē mazuļa gļotādu, padara sausu ādu un rada “aizliktā” deguna efektu. Lai gan tas izklausās tikai kā nevainīgas iesnas, mazulim patiesībā ir ļoti liels apgrūtinājums, jo, piemēram, ēdot – mazulītis elpo tikai caur degunu. Tāpat – sausais gaiss var kļūt par pamatu disbakteriozei un alerģijām, nemieram, arī bezmiegam.  Tāpēc , kopā ar speciālistiem skaidrosim, kā risināt sausā gaisa problēmu un sakārtosim vidi, kurā mēs uzturamies ik dienas.

Kādēļ ir vērts un vai tiešām vajag saglabāt cilmes šūnas?

Cilmes šūnas tiek sauktas par nākotnes medicīnas lielo iespēju, tomēr arī šobrīd, ļoti dažādās situācijās, cilmes šūnas tiek izmantotas kā ārstēšanās elements, to neatkārtojamo īpašību dēļ. Šajā tiešraidē uzzināsim ko vairāk par nabassaites cilmes šūnām un to, kāpēc – dzimšanas brīdī paņemtas un saglabātas cilmes šūnas var kļūt par “glābēju”. Ir grūti paredzēt nākotni un spēt paredzēt vai dzīves laikā nāksies saskarties ar kādu nopietnu saslimšanu, tomēr pārliecība, ka vajadzības gadījumā būs iespēja izmantot cilmes šūnas, noteikti dod daudz lielāku drošības sajūta, nekā vienkārša cerība un apziņa, ka “”ar mani jau nekas slikts nenotiks.”

Gudra un pārdomāta sievietes veselība mūža garumā

MFD Veselības grupa galvenā ginekoloģe Ingrīda Circene, savā praksē satiek arvien jaunas topošās māmiņas un zina to, ka grūtniecības laiks kādai mammai var būt viegls un prieka pilns, savukārt citai mammai pārdzīvojumu un asaru pilns. Bet vai par savu veselību ir jāuztraucas tikai grūtniecības laikā? Nē. Sievietes organisms ir kā smalks mehānisms, kurš novērtēs, ja par to parūpēsies visa mūža garumā, ne tikai tad, kad ir kādi saasinājumi -slimības, iekaisumi vai pacēlumi  - pubertāte un dzemdības.

Nē – strijām. Rūpes par māmiņas ādas veselību grūtniecības laikā.

Grūtniecības laiks ir viens no skaistākajiem sievietes dzīvē. Tomēr ir mammas, kuras grūtniecības laiku negrib atcerēties nemaz, dēļ sliktajām sajūtām un “zīmēm”, ko grūtniecība atstāj uz mammas ķermeņa. Sausa, Izstaipīta un neelastīga āda. Strijas – uz krūtīm, kājām, vēdera. Ak, ne viena mamma vien ir izraudājusi milzum daudz asaru par šo tēmu, tāpēc – ja šobrīd esi gaidībās un negribi piedzīvot diskomfortu un pašapziņas kritumu, tad tiešraides sarunā uzzini – kāpēc rūpes par ādu nav untums vai iegriba, bet ir liela nepieciešamība un jo ātrāk to uzsāk, jo labāk.

Seksuālās dzīves kvalitāte, pārmērīgas slodzes un stresa apstākļos

Mūsdienu dzīve nav iedomājama bez pārmērīgām slodzēm un stresa. Hronisks nogurums un stress negatīvi ietekmē ne tikai mūsu garastāvokli, bet ļoti atsaucas arī uz seksuālās dzīves kvalitāti, tāpēc – tiešraides noslēgumā ne tikai mēģināsim saprast to, cik svarīgi ir rūpēties par to, lai seksuālās dzīves kvalitāte netiktu pazaudēta un iepazīsimies ar speciāli izstrādātiem palīglīdzekļiem, kas var atbalstīt  organismu šādās situācijās.