Māmiņu Klubs testē: Supošana

27. May 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Sievietēm diena nereti paiet straujā skrējienā, mijoties darbam ar mājas pienākumiem, neatrodot daudzo pienākumu starpā laiku sev.

Šādi ikdiena paiet arī divu bērnu māmiņai Ievai, kura atzīst, ka viņas ikdiena paskrien tik ātri, ka vakaros vien nākas attapties, ka vispār nav izdevies veltīt laiku sev. Ieva apsolījusi sev vairāk laika veltīt atpūtai, tāpēc kopā ar Māmiņu Kluba TV raidījuma vadītāju Rūtu devās izmēģināt supošanu. 

Rūta ar supošanu jau ir pazīstama, jo, kā stāsta viņa, pagājušajā vasaras sezonā tos laukos īrējuši, lai izmantotu gan relaksācijai, gan braukāšanai. Un ne velti, jo supošana var būt gan sports, gan arī dzīvesveids. “Supošana der ikvienam, jo nav elitārs sporta veids. To ir viegli apgūt, tāpēc der gan labai laika pavadīšanai, gan arī tiem, kas vēlas darīt ko sportiskāku,” stāsta veikala “SurfPro” pārstāvis Dzintars Aulmanis. 

Atkarībā no mērķa arī jāizvēlas piemērotākais sups:

  • Piepūšamais dēlis būs piemērots atpūtai un tūrismam, jo tas ir paredzēts mierīgākai braukšanai;
  • Cietais dēlis derēs sportam. Izvēloties cieto dēli jārēķinās, ka būs nepieciešama vieta uzglabāšanai un transports pārvadāšanai.

Supu izvēlas, ņemot vērā braucēja svaru, augumu, to, cik garus gabalus un pa kādiem ūdeņiem paredzēts braukt.

Supošana ir salīdzinoši ātri apgūstams un demokrātisks sporta veids, kas neprasa īpašu sagatavotību, tāpēc ar to var braukt arī bērni un vecāka gadagājuma cilvēki. “Pirmajā reizē varbūt šķitīs nedroši, bet pēc pāris reizēm pie supa jau būs pierasts un varēs labi uztrenēt savu līdzsvara sajūtu,” saka Dzintars Aulmanis.

Izmēģinot supošanu, Ieva atzīst, ka tas ir lielisks veids, kā pavadīt dienu ar draugu nevis satiekoties kafejnīcā, bet gan veselīgi atpūšoties dabā.