Māmiņu Klubs testē: Bezglutēna produkcija

21. Sep 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Mūsdienu sabiedrībā aizvien aktuāls temats ir bezglutēna produkti uzturā. Kādam šādu uzturu gribas izmēģināt savas pārliecības dēļ, kāds to uzskata par modes lietu, bet vēl kādam tā ir veselības nepieciešamība.

Māmiņu Klubs tikās ar Līgu, kuras ģimenē aug trīs meitas. Kā atzīst Līga, viņu ģimenē ne piena, ne glutēnu saturoši produkti netiek lietoti jau četrus gadus, jo pēc analīžu veikšanas konstatēts, ka vienai no viņu meitām ir šo produktu nepanesība. Lietojot uzturā glutēnu saturošus produktus, novērots, ka bērns cīnās ar vēdersāpēm.

Atceroties brīdi, kad uzzinājuši par šo faktu, Līga stāsta, ka sākotnēji domājuši, ka nevarēs tikt galā, ja viena meita būs jābaro ar bezglutēna produkciju. “Nolēmām, ka ģimenē visi ēdīsim glutēnu nesaturošus produktus,” stāsta Līga par lēmumu ēst veselīgāk. Tādējādi viņu ēdienkartē šobrīd bieži ir gan dažādas zupas, gan rīsu pankūkas, augļi, dārzeņi un ogas. Viņa pat novērojusi, ka meitas labprātāk bulciņu vietā tagad mielojas ar ogām.

Līgas ģimenē ēd ne tikai pašu gatavotas maltītes, bet arī veikalos nopērkamo produkciju, piemēram, cepumus bez glutēna. Tie nereti tiek ņemti līdzi arī dodoties viesos, lai meitai ciemošanās laikā būtu iespēja panašķoties.