JAU RĪT Māmiņu Klubs aicina uz Lielo Māmiņu kongresu!

24. Nov 2023, 06:53 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Šajā nedēļas nogalē, 25.novembrī, vecāku medijs un organizācija aicina uz gada lielāko vecāku pasākumu “Lielo Māmiņu kongresu”! Visas dienas garumā - plaša programma jaunajām ģimenēm, kopā ar vadošajiem mātes, bērna un ģimenes veselības ekspertiem! Skaistajā piejūras viesnīcā Semarah Hotel Lielupe ap 1000 vecāku tiksies ar ārstiem un speciālistiem 15 dažādās lekcijās un dažādās meistarklasēs, kā arī ģimenes veselības pārbaudēs. Īpaša programma paredzēta arī ukraiņu māmiņām.

“Lielais Māmiņu Kongress ir organizācijas un vecāku medija “Māmiņu Klubs” izauklēts pasākuma formāts, ar mērķi viecināt mātes un bērna veselību. Šogad akcentēsim visas ģimenes veselības nozīmi, kā arī atbalstu jainajai mātei pēcdzemdību depresijas risku mazināšanai,” stāsta ”Māmiņu Kluba” vadītāja Sandija Salaka-Krūkle.

Vairāk nekā puse no “Māmiņu Kluba” aptaujātajām mātēm š.g. novembra organizācijas veiktajā aptaujā, atzinušas, ka ir izjutušas pēcdzemdību depresijai līdzīgas sajūtas. Ar mērķi informēt topošās un jaunās ģimenes par pēcdzemdību depresijas profilaksi, “Māmiņu Klubs” Lielajā Māmiņu Kongresā veidos speciālistu paneļdiskusiju. Tāpat, visas dienas garumā tiks akcentēti bērnu un ģimenes veselības jautājumi.

Pasākums norisināsies 25.novembrī, no plkst. 12.00 līdz 18.00, ar plašu saturisko piedāvājumu. Pasākumu var droši apmeklēt ar mazuļiem ratiņos!

Kongresā ar īpašiem piedāvājumiem un konsultācijām darbosies vairāk kā 35 dažādas māmiņu, bērnu un ģimenes veselības produktu un pakalpojumu kompānijas.

BIĻETES UZ MĀMIŅU KONGRESU

Lekciju un aktivitāšu programma:

 • Pēcdzemdību depresija. Kā jaunās mammas pasargāt? Paneļdiskusija. Diāna Zande, Dr. Līva Ķīse, Gatis Smiridovskis (biedrība Tēvi), Ilze Medne, mamma diviem, koučs, Evija Ridūze-Skujiņa (Latvijas Dūlu apvienības vadītāja)
 • “Esi pati sava ķermeņa un garīgā spēka advokāte!” Dr. Zane Krastiņa, MFD Veselības grupas centra “VITA” augsta riska grūtniecības USG speciālists, ginekologs, dzemdību speciālists
 • “Kas traucē izveidot labas attiecības ģimenē?” Dr. Gunārs Trimda, MFD Veselības grupa, sertificēts bērnu psihiatrs
 • “Bērna un pieaugušā āda - kas atšķirīgs?” Dr. Lāsma Kalnbērza, MFD Veselības grupa dermatologs, dietologs
 • “Redzes korekcija ikvienam ģimenē” Dr. Elizabete Salmane-Šapale, Latvijas Amerikas Acu centra oftalmologs
 • "Mīti un patiesība par pierādītu baktēriju nozīmi bērna un mātes veselībā", Dr. Aldis Rozenbergs, ārsts-pediatrs
 • “ Mazuļa uzturs pirmajā dzīves gadā.” Anna Kavecka, pediatrijas rezidents
 • “Govs piens bērna uzturā. Alerģija vai nepanesība?” Dr. Laine Bormane, pediatrs, bērnu alergologs
 • “Mīti un aizspriedumi dermatoloģijas jomā.” Dr. Anna Bērziņa, ārsts-dermatologs
 • “Kur sevī rast harmoniju? Ģimenes veselība.” Dr. Ingrīda Circene, ginekologs
 • “Cilmes šūnu izmantošana. Kur paliek nabassaite pēc dzemdībām?” Kristīne Taube-Janaite, Cilmes šūnu bankas pārstāve
 • “Tuvredzība bērniem.” Ināra Čipāne, OptiO optikas un Tuvredzības uzraudzības kabineta optometriste
 • “Bērns domā un dara pats!” Klaudija Hēla, Māmiņu Kluba pirmsskolas pedagoģe, fizioterapeite, E.Pikleres metodes eksperte

Paralēli Kongresa lielajai zālei, kur dienas garumā norisināsies lekcijas no lielās skatuves, darbosies arī meistarklašu zāles un MFD Veselības grupas konsultāciju un bez maksas ģimenes veselības pārbaužu zāles. Būs pieejami pediatru, fizioterapeitu un citu veselības ekspertu konsultācijas un veselības mērījumi.

Meistarklasēs jaunie vecāki varēs satikt PEP MAMMAS, kas palīdzēs ar jauno vecāku resursu kartes veidošanu. Fizioterapeitus par attīstošas vides veidošanu mazulim. Dzemdību un pēcdzemdību plāna veidošanas iemaņas. Mammu koučings mācīs mammas pievērsties savai emocionālajai labsajūtai un laika sev atrašanai. Notiks arī mazuļu nēsāšanas praktiskas nodarbības. Tāpat, mazos apmeklētājus priecēs bērnu zona ar attīstošām rotaļlietām un visai ģimenei par prieku - Ziemassvētku tirdziņš!

Īpaša uzmanība “Lielajā Māmiņu Kongresā” būs veltīta ukraiņu māmiņām. Gan Kongresa laikā, gan arī citos “Māmiņu Kluba” pasākumos notiks tikšanās ar dažādiem speciālistiem, kas informēs Ukrainas māmiņas par mātes un bērna veselības aprūpes iespējām Latvijā. Iniciatīva ukraiņu bēgļu - sieviešu ar bērniem atbalstam Māmiņu Kluba paspārnē jau īstenota gadu un apvienojusi vairāk nekā 50 dalībnieces - topošās un jaunās mammas ar bērniem. Šogad Māmiņu Kluba Labdarības Fonds paplašinājis “Ukraiņu māmiņu kluba” darbību , pateicoties “Atbalsta nodrošināšana Ukrainas civiliedzīvotāju integrācijai” projektu atbalstam, ko finansē Eiropas Savienība Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros.

BIĻETES UZ MĀMIŅU KONGRESU

Lielajā Māmiņu Kongresā gaidāms ap 1000 liels jauno vecāku apmeklējums.

Lielais Māmiņu Kongress - 25.novembrī, Jūrmalā, Semarah Hotel Lielupe, no plkst. 12-18.