Līva Jaunozola: Man nav darba, man ir tikai hobiji

Līva Jaunozola: Man nav darba, man ir tikai hobiji

03. May 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Līva Jaunozola, kuru zinām kā Andele Mandele radītāju, šobrīd atrodas starta pozīcijā, jo jau pavisam drīz sāksies vasaras sezona, kas ir aktīvais periods arī vēl vienai viņas darbības sfērai - viesu namiem. Kā Līvai savulaik radās ideja par Andeles izveidošanu un kā viņa nonāca līdz viesmīlības jomai? Vaicājam Māmiņu Kluba lielajā intervijā.

Ikdiena Līvai Jaunozolai aizrit, sadalot savu laiku starp daudziem pienākumiem, tāpēc, kā viņa atzīst, ir nepieciešams “multitāskings”, taču tieši tas viņas dzīvei piešķirt “draivu”. “Es nevarētu darīt vienu konkrētu lietu, jo tad man tas apniktu. Mana ikdiena ir sadalīta četros posmos – viesu nami, bērni, AndeleMandele un citas organizēšanas lietas,” stāsta viņa, atzīstot, ka dažkārt ir posmi, kad kādam darbam nevar pieslēgties ilgāku laiku, taču citreiz, savukārt, sarauj un vienā dienā izdara to, ko nevarētu paveikt pat mēnesī.

Ideja par Andeli Mandeli Līvai radusies no pašas vajadzībām. “2007. gadā bija lielā krīze nekustamo īpašumu tirgū. Tā kā es biju nekustamo īpašumu aģente tieši ekskluzīvajā segmentā, tas mani skāra pirmām kārtām,” viņa stāsta. Tolaik Līva secinājusi, ka, lai arī viņai ir pilna garderobe ar drēbēm, patiesībā nav ko vilkt mugurā. Pirmo Andeles pasākumu viņa organizējusi savām paziņām, un tajā piedalījās 100 apmeklētāji. Ņemot vērā, ka pēc pasākuma visi vaicājuši, kad būs nākamais, Līva nolēmusi turpmāk Andeles Mandeles organizēt reizi ceturksnī. “Esam izauguši līdz Ķīpsalas hallei un 600-700 tirgotājiem. Pasākumi notiek divas reizes gadā un jau septīto gadu Andele pieejama arī tiešsaistē,” ar idejas panākumiem dalās Līva Jaunozola. Jāteic, ka Līva jau bērnībā sapņojusi par savu veikaliņu un šo ideju realizējusi arī dzīvē. Savukārt, veidojot pirmo Andeli Mandeli un tās online versiju, viņai bijis svarīgi izveidot vidi tā, lai apmeklētājs sajustos kā iegājis pārdevēja skapī, kur var iepazīt pat šīs sievietes raksturu.

VISU SARUNU AR LĪVU JAUNOZOLU SKATIES ŠEIT

Līvas ikdienā lielu daļu laika aizņem arī rūpes par viesu namiem. “Viesu nami vairāk līdz šim bija mana dzīvesbiedra nodarbošanās. Viņam savulaik bija viesu nams Pāvilostā, taču tad mums radās iespēja iegādāties Ziemupes muižu,” stāsta Līva. Viņa atzīst, ka viņu vienmēr interesējusi viesmīlība un arī pati savulaik strādājusi par viesmīli, tāpēc novērtē visus viesmīļus, kas strādā ar patiesu vēlmi un interesi, jo šis ir smags un iztukšojošs darbs.

Līva atzīst, ka jau no bērnības nav varējusi sevi saskatīt strādājam pie kāda algotu darbu. “Algotu darbu esmu strādājusi kādus divus vai trīs gadus un sapratusi, ka es tā nespēju. Man ir vajadzīgs darbs, kurā cīnīties par saviem ienākumiem. Tas ir nervus kutinoši,” stāsta viņa, sakot, ka ir pateicīga visām dzīves situācijām, jo viņas smadzenes vienmēr bijušas darbībā, lai izdomātu, kā kaut ko izdarīt, saredzētu, vai tas ļaus nopelnīt. “Visu skatos caur prizmu, vai man gribās to darīt. Man nav darba, man ir tikai hobiji,” saka Līva Jaunozola.