Divu dēlu māmiņa, podkāsta “Pa kluso” veidotāja un bloga “Viens + viens” veidotāja Laura Grēviņa atzīst, ka sākotnēji centusies būt perfektā mamma, taču ar šodienas pieredzi atskatoties uz to laiku saprot, ka tā iemesla dēļ nevajadzēja atteikties no lietām, kas pašai sagādā prieku.
“Līdz ar pirmā bērna piedzimšanu es centos būt perfektā mamma. Es centos vienmēr būt klāt, reaģēt uz katru kustību un skaņu. Varbūt pat pārspīlēti,” atzīst Laura, sakot, ka tomēr būtu vajadzējis atrast robežu. Viņa uzsver, ka viens ir vēlme būt klātesošam, taču tas neizslēdz to, ka vajag ļaut bērnam arī raudāt. Tas pats, viņasprāt, ir arī ar emocijām, jo pie katra mazākā sīkuma nav jāmetas bērnu uzreiz ucināt. “Ir jāļauj arī viņam pašam tikt ar to galā,” pie šāda secinājuma nonākusi Laura.
Laura ir no tām mammām, kuru kafija vienmēr bija auksta, jo visa uzmanība bija pievērsta bērnam. “Ar savu šodienas pieredzi es secinu, ka to kafiju varēja mierīgi izdzert arī tad, ja bērns blakus nedaudz paraud. Ja tevi piepilda siltā kafijas krūze, tas ir tavs rituāls, tad nevajag atteikties no lietām, kas tev patīk,” uzsver Laura Grēviņa, atzīstot, ka arī viņai ir bijis posms, kad sajutusies depresīvi un šķitis, ka viņa ir slikta mamma. Tobrīd viņai palīdzējusi atklāšanās blogā, jo tas ļāvis saprast, ka viņa tāda nav viena. Ar laiku atklātās sarunas viņu aizvedušas arī līdz podkāstam, jo gribējies, lai cilvēki par šīm tēmām runātu, nevis izliktos, ka visiem ir ļoti viegli.
Tas, kā reaģēs uz bērna emocijām tagad, ietekmēs vēlākās attiecības
Vēl tad, kad Lauras dēli bija pavisam mazi, viņa sapratusi, ka vēlētos, lai bērni varētu pie viņas vērsties ar visādām sajūtām, tostarp, ar tām, kas viņai nav ērtas. Smejoties Laura saka, ka tagad brīžos, kad astoņgadnieks uz viņu ļoti dusmojas, viņa pati sev atgādina, ka šo pati ir vēlējusies, jo gribējusi, lai bērns būtu atklāts. “Domāju, ka tas, kā reaģēšu uz viņa dažādajām emocijām tagad, ietekmēs to, kādas būs mūsu attiecības pusaudžu gados,” uzskata Laura.
Randiņi ar bērniem
Grēviņu ģimenē par tradīciju kļuvuši randiņi ar bērniem. “Kad esam kopā, bērns divatā atklājas no pavisam citas perspektīvas,” secinājusi viņa, piemetinot, ka ļoti svarīgi ļaut bērnam pašam izdomāt, ko viņš randiņa laikā vēlas darīt, savukārt vecākam ir tam jāļaujas.
Laura atklāj, ka savulaik daudz uzlādējusi savas baterijas, apmeklējot gan psihoterapeitu, gan arī dodoties ceļojumos vienatnē, taču tagad ir laimīga doties ceļojumā ar bērniem. “Esmu laimīga, man nekas nebesī, un ir miers par visu,” stāsta viņa.