Laimīga mazuļa dienasgrāmata: Atbrīvojos un ziedoju!

Laimīga mazuļa dienasgrāmata: Atbrīvojos un ziedoju!

15. Mar 2018, 21:07 Melānija Melānija

Pateicoties Māmiņu kluba labdarības pasākumam, kurā MK komanda devās uz Tukumu iekārtot "Bēbīšu mājas rotaļu istabu", ienāca prātā atbrīvot arī savu skapi. Šis stāsts  un projekts mani iedvesmoja.
Beidzot esmu atbrīvojusies no liekajām un gadu gadiem krātām drēbēm un rotām. 

Mana garderobe bija liela un tāda ir vēl šodien..Drēbes stāv gan somā, gan  noliktavas istabiņā, skapī un protams arī pa maisiņiem. Baidos iedomāties kas darītos , ja es nesaņemtos pa brīdim kaut ko pārkārtot. :D

Vakar vakarā saņēmos pašķirot savas drēbes, kas jau labu laiku stāvēja somās. Tās nepārspīlējot bija milzīgas somas. Tajās atradās ne tikai drēbes, bet arī dažādi apavi un rotas lietas. 
Šīs drēbes es noteikti nekad tā arī neuzvilktu mugurā, jo lielāko daļu mamma bija sasūtījusi no UK, bet mūsu gaume diemžēl atšķiras. Tā nu šīs somas stāvēja pilnas.
Un kāpēc gan to visu krāt? 
Ja vien būtu diena, es pārkrāmētu vēl skapi un mazo noliktavu, jo arī tur atrodas drēbes, kuras ir nepieciešams pašķirot. Apavi, kas nekad nav vilkti, un drēbes kuras tikai stāv skapī, bet ir žēl izmest laukā. Jo vienmēr jau ir tā doma, ka varbūt kādreiz uzvilkšu. Skaista kleita, t-krekls, jaciņa vai džinsu bikses. 

Šķiroju šīs vasaras drēbes un domāju vai maz man tas vis ir bijis vajadzīgs. Kāpēc ir krāts TIK daudz.? Un ja padomā par to naudiņu, kas par šīm ''lupatām'' ir izmesta, paliek žēl. 
Es apsolu, ka tiklīdz mans mazulītis būs mājās un es būšu atguvusi savu formu, pāršķirošu visu bez mazākās žēlastības. Manā skapī tiešām ir lietas, kuras es zinu, ka nekad neuzvilkšu. Iegādāšos drēbes ar apdomu un padomāšu par kādu citu. Jo mana ieekonomētā naudiņa var aiziet kādam labākam mērķim. Nav svarīgi kādam. To varu gan ziedot, gan iegādāties lietas kas ir tiešām nepieciešamas. 
 
Šīs somas un maisiņus šodien pēc vingrošanas nogādāju Līksnas ielā 9, kur atrodas ''Labdarības lapas" noliktava. Tur tiek šķirotas drēbes, apavi, sadzīves tehnika, pārtika  sadzīves ķīmija un pat mēbeles. Uz šo noliktavu katru dienu dodas ģimenes, kurām šie produkti, lietas un mēbeles ir nepieciešamas.  Un tādas ģimenes esot ļoti daudz. ( Vismaz tā stāstīja meitenes, kas tur strādā) 

Es jau sen sekoju šai mājas lapai. Zinu, ka no šīs noliktavas nepieciešamās lietas tiek nogādātās uz jebkuru Latvijas nostūri. Un arī uz noliktavu visas šīs lietas tiek vestas katru dienu.
Mazliet nožēloju, ka nepāršķiroju arī savus parfimērijas un ķīmijas plauktus. Zinu, ka arī virtuvē atrastos pārtikas produkti un citas lietas, kas kādam  būtu vairāk noderīgas. 
Uz  noliktavu var vest ne tikai drēbes, bet visu. Pilnīgi visu, kuram pielietojumu mājās vairs neredzam. Mums apkārt ir ļoti daudz trūcīgu cilvēku un ģimeņu. Un ja ir tāda  iespēja, kāpēc gan to nedarīt? Kāpēc nepalīdzēt?  

Aicinu arī jūs palīdzēt un atbalstīt kaut vai ar mazumiņu. Ja vien Tev šķiet vai Tu redzi mājās lietas kas nav vajadzīgas neesi vienaldzīgs. Aizved un noziedo!  Tu izdarīsi labu darbu un Tev sirsnīgi pateiksies. Tu varbūt nezini, bet iespējams, ka kādam būsi izglābis dzīvību. :

Ieskaties- https://www.facebook.com/groups/427477637354068/


P.s. Es pirmo reizi šīs drēbes aizvedu un nodevu labdarībai. Iepriekš tās tika atstātas pie miskastes konteinera vai atdotas kādai draudzenes māsai. Vai labākajā gadījumā kādam trūcīgajam caur kādu citu. 

20180315205523-98666.jpg

lauvinja lauvinja 16. Mar 2018, 08:26

Ja ir vēlme nodot lietas labdarībai, tad to var darīt arī Sarkanajā krustā, kuri ar līdzīgu labdarību, kā minēts blogā nodarbojas jau daudzus gadus.

Vēl lietas var nest uz Otro elpu, tur ir gan labdarībai tālāk, gan pārdod veikaliņos un ietirgoto naudu ziedo labdarībai. Savā laikā šajos veikaliņos esmu sapirkusi bērniem daudz jauku bērnu grāmatu un nebūt ne no aizlaikiem.

Ja vēlas būt mazliet sautīgāks, bet mēdz iepirkties H&M, tad drēbes (jebkuras kvalitātes, arī saplēstas, bet tīras) var nest uz veikalu un iegūt 10% atlaidi pirmkumam.