Lai ikdienā būtu laba pašsajūta, svarīgi sakārtot kuņģa zarnu trakta darbību

27. Dec 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Lai dzīvē mēs varētu iet ar prieku, ir ļoti svarīgi, lai mums būtu laba pašsajūta un veselība, atgādina ģimenes ārste Inese Kuģe.

Sievietes ikdiena ir piepildīta ar rūpēm, mijoties mājas solim ar bērnu audzināšanu, darba pienākumiem un vēl citiem neskaitāmiem uzdevumiem, tāpēc, nenoliedzami, ir svarīgas labas emocijas, kuras sniedz ģimene, draugi un daba.

Papildu tam, fiziskai labsajūtai, nenoliedzami, ļoti svarīga ir laba pašsajūta. Tās pamatā ir pietiekams D vitamīna līmenis, jo tam ir milzīga nozīme pašsajūtas uzlabošanā jau kopš dzimšanas brīža. “Ja D vitamīns ir pietiekamā līmenī, arī garastāvoklis un pašsajūta būs laba, jo pašsajūta saistīta ar to, kā vitamīns sinerģē, cik tas ir sadarbspējīgs ar galvas smadzeņu asinsriti un citu iekšējo orgānu darbību” teic ģimenes ārste Inese Kuģe, uzsverot, ka labs noskaņojums nebūs arī tad, ja sievietei ikdienā būs jācīnās ar kuņģa zarnu trakta problēmām.

Šī iemesla dēļ ir svarīgi rūpēties par savu veselību. “Ja visu laiku ir uzpūties vēders, jādomā par gāzes uzkrāšanos, tās izvadīšanu, tas rada diskomfortu, neapmierinātību un satraukumu, tāpēc šādos gadījumos labo baktēriju lietošana ir obligāta,” skaidro ārste.