Daba dara savu, tāpēc ikviens no mums reiz piedzīvo mirkli, kad savā sejā ieraugām pirmās novecošanās pazīmes.
Dermatoloģe Olga Zaikovska norāda, ka pirmās novecošanās pazīmes lielākoties parādās jau 20 – 25 gadu vecumā, kas līdzi, protams, var nest arī neapmierinātību par savu izskatu, pat ja līdz tam nav novērotas nekādas ādas veselības problēmas.
Šajā posmā svarīga ir cilvēka attieksme pret savu izskatu, tas, kā viņš vēlas izskatīties, kā arī indikācijas. “Paskatoties uz pacientu, speciālists pateiks, kas ir nepieciešams. Vienam 25 gadu vecumā nav vajadzīgas īpašas rūpes par ādu, bet citam jau nepieciešamas intensīvi mitrinošas procedūras,” norāda dermatoloģe.
Viņa uzsver, ka jebkurā gadījumā, neatkarīgi no vecuma, ik rītu un vakaru nepieciešams obligāti nomazgāt seju, bet pēc tam izmantot mitrinošu līdzekli. “No 25 – 30 gadu vecuma sievietei papildus var būt nepieciešami arī antioksidanti, C vitamīns,” saka Olga Zaikovska, norādot, ka ļoti svarīgi ir sakārtot arī savu gremošanas sistēmu. “Āda nekad nebūs vesela, ja nebūs sakārtota gremošanas sistēma,” uzsver ārste.
Runājot par iekšējās vides sakārtošanu, svarīgi novērst visas hroniskās infekcijas, sakārtot mikroelementu deficītu, tostarp, dzelzs, D vitamīna. “Bāze jebkuram cilvēkam, kurš rūpējas par savu veselību, ir Omega3 un D vitamīns. D vitamīnam ir ļoti liela nozīme visos iekšējos procesos, kas notiek organismā,” skaidro dermatoloģe, atgādinot, ka tad, ja organismam būs pietiekami daudz D vitamīna, būs arī laba ādas aizsardzība pret mikroorganismiem.
Lai parūpētos par savas ādas veselību:
- seko līdzi savam dienas režīmam;
- pievērs uzmanību ikdienas uzturam;
- kontrolē savu svaru;
- izgulies;
- izturies pozitīvi pret dzīvi;
- nepavadi pārāk daudz laika tiešos saules staros.