Kurzeme: Usmas muiža - vieta, kur atpūsties

Kurzeme: Usmas muiža - vieta, kur atpūsties

07. Aug 20:42 Co_ora Co_ora

Mēģinot turpināt brīnišķīgu tradīciju - katru gadu aizbraukt kaut kur kopā ģimenes sievietēm  - mammai un 4 māsām, šogad attapāmies Kurzemē, pie Usmas ezera. 

Skaidrs bija tas, ka uz ārzemēm ne, jo vienai bēbītis, otrai puncītis .. 

Latgalē bijām pagājušajā gadā un izbaudījām kā ir tad, ja gribas apskatīt par daudz. 

Tātad šogad - pilnīgs la fā kāda ūdeņa krastā. Forši jau it kā būtu jūra, bet, apskatot piedāvājumu - nekas sirdī neiekrīt. Kaut kā, sazin kā, nonācām līdz Usmas ezeram un līdz Usmas muižai. Kaut kāds tāds kā miers, klusums, bet tajā pašā laikā komforts no muižiņas pilnīga staroja un aicina mūs nobukot istabas! 

Tā kā gribējām blakus, tad izpalika ar balkonu (un balkons ir tieši uz ezera pusi!). No pagalma, īstenībā, izskatījās, ka tur ir riktīgi forši. Nu nekas, citreiz. 

Nokļūšana - tālu jau diezgan (~150 km jeb ~2h no Rīgas), īpaši ja dzīvo Siguldā! Bet - var izvēlēties ceļu gar jūras ciemiem un uztaisīt kādu jūras pieturu, var tā kā mēs - kaut kur apmaldīties pat ar waze, braukt caur mežiem un tomēr tikt līdz vienīgajam punktam pa ceļam - Rideļu dzirnavām.  Esmu dzirdējusi, ka tur pat ir grūti tikt pie galdiņa un, patiesībā, ja padomāju, ka mēs braucām otrdienas dienā un bija diezgan daudz tauta - brīvdienās uzmanīgi! Ēst tur ir labi, bijām pilnas

Ierašanās - kā gandrīz visur - no 15iem. Viesnīca ir maza, saprotama, omulīga un meitenes recepcijā, šķiet, gatavas atbildēt uz jebkuru jautājumu. Apkārt muižai nožogota teritorija, aiz kuras sāk plesties pļaviņas pie ezera. 

Vēl nedaudz uz priekšu aiz viesnīcas ir publiskā pludmale (neesmu droša par pareizu nosaukumu), bet ja interesē braukt ar teltīm, kemperiem utml, tad izskatījās viss ērti un labi! 

Mēs braucām 5 dāmas un sarūmējāmies 2 istabiņās - katrā istabā bija liela divguļamā gulta un viena dīvāngulta, kur mierīgi var sagulēt divi, jo tā ir izvelkama. 

Izmaksas- 2 naktis 5 personām 288 eiro (caur booking). 

Brokastīs jāpatur prātā, ka viesnīca ir salīdzinoši maza un 10 metri ar klātiem galdiem tur nav (jo kurš to apēdīs, vai ne?). Ēdienu papildina un pieēst vēderu var diezgan veikli. Otrās dienas rīts mūs aplaimoja ar sauli un ēdām āra terasē, ar skatu uz ezeru - nu tagad atceroties vispār kā tādā Francijā bija sajūta! 

Nu, ko vēl? Nu jābrauc skatīt, vai ne?

 

*Sākuma foto no interneta. Foto no istabiņām, diemžēl, bija pārāk jautri, lai ievietotu pieklājīgā portālā! :)