Kolagēns veido līdz pat 70% no ādas masas

07. Apr 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Kura gan no mums nesapņo par skaistu, mirdzošu ādu, veselīgiem matiem un spēcīgiem nagiem! Izrādās, atslēgas vārds ir “kolagēns”.

Kolagēns ir ļoti būtiska olbaltumviela, jo tā veido līdz pat 70% no visas ādas masas, līdz ar to bez tā iztikt, lai nodrošinātu skaistu un veselu ādu, kā arī stiprus nagus, mirdzošus matus, nevaram.

“Kolagēns, tulkojot no grieķu valodas, nozīmē “gatavot līmi”, kas nozīmē, ka kolagēns strādā gluži kā līme ādas reģenerācijas, ādas atjaunošanas procesā,” skaidro dermatoloģe Anna Bērziņa. Viņa norāda, ka gadījumos, ja nenodrošinām organismam kolagēnu vajadzīgajā daudzumā, var redzēt, ka āda kļūst mazāk elastīga, veidojas vairāk krunciņas, tā nav tik stingra un veselīga, bet nagi lūzt un ir trausli.

Kļūstot vecākai, vairāku faktoru ietekmē kolagēna veidošanās samazinās. Tā veidošanos samazina:

  • UV starojums;
  • Vides piesārņojums;
  • Stress;
  • Smēķēšana, alkohols.

Lai gan kolagēna rezerves organismā varam papildināt ar sabalansētu uzturu, kurā pietiekamā daudzumā ir kvalitatīvas olbaltumvielas, mūsu steidzīgais dienas ritms un citi blakus faktori nenodrošina kolagēna uzņemšanu ar uzturu vajadzīgajā daudzumā.

Dermatoloģe norāda, ka ērtākais un vienkāršākais veids ir uzņemt kolagēnu papildus ar uztura bagātinātāja palīdzību. To izvēloties svarīgi priekšroku dot produktam, kurā nav pārlieku daudz papildvielu, kas ir ērti lietojams un ar ar kompaktu lietošanas kursa ilgumu.