Klausies Līgo Svētkos latviešu tautas mūzikas radio!

Klausies Līgo Svētkos latviešu tautas mūzikas radio!

19. Jun 2013, 12:13 Sandija Māmiņu Klubs Sandija Māmiņu Klubs

Radio Oira ir maz pazīstams, bet jau vairākus gadus internetā eksistējošs latviešu tautas mūzikas radio.

20130619121024-56699.jpg

Latviešu tautas mūzikas radio "Radio Oira" - www.radiooira.lv

Oiru vienmēr klausos pa Jāņiem:) Tas ir tik feini, ka ir šāds non-stop tautas mūzikas radio, ar tematiskām dziesmām un mūziku. Jāņu noskaņu īsteni tautiskā garā garantēju:)

Plānoju pie datora pieslēgt tumbiņas, lai pa visu sētu skan, kamēr mēs vēl balsis iesildam. Radio Oira var dzirdēt gan jaunus, gan vecus ierakstus, tā ir autentiska tautas mūzika. Ļoti daudz ko var uzzināt, kas vispār latvju folkloras lauciņā notiek. Parasti jau tie folkloristi tādi ir - diezgan noslēgti plašākām tautas masām. Tas gan žēl!

Kā jau katru gadu, arī šogad plānojam lielus svētkus, šoreiz pie manis mājās, ar vismaz 20 līgotājiem un lielu dziedāšanu.

Paldies Radio Oiras veidotājiem, kas gadu no gada piedāvā šo iespēju un klusiņām, bet vienmēr...darbojas!

Par viņiem rakstīts:

"Ideju par radio izveidi radīja folkmūzikas entuziasts un bijušais folkroka grupas"Laimas Muzykanti" ģitārists Edgars Skrāģis pagājušā gada pavasarī. Līdz šim radio skanēja testa režīmā, tika sakārtoti jautājumi, kas saistīti ar raidīšanu internetā un citiem tehniskiem jautājumiem, izveidota mājas lapa un kopš 2007. gada 01. februāra Radio OIRA ir oficiāli klausāms šeit - www.radioooira.lv.

Šis projekts ir veidots kā alternatīva un unikāla iespēja klausīties latviešu, latgaļu, sēļu, līvu mūziku, kā arī ārzemēs dzīvojošo tautiešu spēlēto folk mūziku, gan tās tradicionālajā izpausmē, gan visdažādākajās interpretācijās. Radio centīsies arī informēt klausītājus par aktuālo folk mūzikā, gaidāmajiem folkloras pasākumiem un notikumiem.

Radio OIRA raidlaiks ir 24 stundas diennaktī. Tas ir klausāms jebkurā vietā uz zemeslodes, kur vien pieejams internets ar datu straumēšanas iespēju, web radio uztvērējs vai dators un skaņas karte.

Visērtāk Oiru klausīties caur BoomFM pleilisti>>

Sandija Māmiņu Klubs Sandija Māmiņu Klubs 19. Jun 2013, 17:31

te vel noderigs latvijas radio apkopojums - tradicionalas ligo dziesmas ar melodijam un vardiem
http://jani.diena.lv/?doo=dziesmas