Kā sievietes veselībai un labsajūtai talkā nāk labās baktērijas?

22. May 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pēc dzemdībām sākas pavisam jauna dzīve kopā ar mazuli. Visticamāk, realitāte ievērojami atšķiras no tā, kā mēs šo posmu iztēlojamies gaidot bērniņu.

Ginekoloģe Karlīna Elksne stāsta, ka dzemdības, lai arī ir ārkārtīgi pozitīvs notikums sievietes dzīvē, ir arī stress. “Tāpat slimnīcā ir cita vide, cits ēdiens. Grūtniecēm progesterona ietekmē var mainīties zarnu darbība, kas var pasliktināt zarnu mikrofloru,” teic Karlīna Elksne, piebilstot, ka zarnu mikrofloras atjaunošana pēcdzemdību periodā ir viens no labsajūtas stūrakmeņiem.

Pēdējā laikā daudz dzirdam un runājam par labajām baktērijām, taču pēc kādiem kritērijiem izvēlēties sev piemērotākās?

“Kad es rekomendēju kādas labās baktērijas, paļaujos uz kolēģu gastroenterologu viedokli un rekomendēju to, ko iesaku kolēģi, vadošie nozares speciālisti,” skaidro ginekoloģe.

Labās baktērijas mums noderēs ne tikai pēc dzemdībām, bet arī straujajā ikdienas ritmā, lai nodrošinātu labāku imunitāti, skaistāku ādu, sakārtotu zarnu traktu un radītu vieglāku sajūtu vēderā.

Ir periodi, kas ir pilnīgi normāli sievietes dzīvē, bet kuru rezultātā var mainīties maksts mikroflora un labsajūta. Viens no šādiem periodiem ir menopauze, kad estrogēnu kļūst mazāk, maksts gļotāda kļūst plānāka un mainās arī bakteriālais sastāvs. “Jāsaka, ka arī tādā pozitīvā dzīves brīdī kā dzemdības, pēcdzemdību periods, krūts barošana mainās maksts anatomija un maksts mikroflora,” tā Karlīna Elksne. Šajos gadījumos palīdzēs intīmo baktēriju komplekss, ko rekomendē Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācija.

Ginekoloģe Karlīna Elksne: “Šīm laktobaktērijām ir 2 celmi, kas pētīti vairākos pētījumos, un apstiprināta to pozitīvā ietekme uz dažādām maksts infekcijām. To koncentrācija ir tik liela, lai pietiktu ar vienu kapsulu dienā.”

Labās baktērijas var noderēt arī jaundzimušajam bērniņam, lai palīdzētu veidoties un nobriest veselīgai mazulīša zarnu mikroflorai un koliku laiks būtu daudz vieglāks vai pat nemaz nesāktos.