Kā bērniem pavadīt brīvo laiku aukstajā sezonā?

Kā bērniem pavadīt brīvo laiku aukstajā sezonā?

22. Nov 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Foto: www.freepik.com

Rudenī un ziemā, kad laikapstākļi nav tik patīkami, lai stundām ilgi uzturētos laukā, bērniem jādomā citas aktivitātes, lai savu brīvo laiku pavadītu interesanti. Turklāt ne vienmēr gribas uzturēties mājās, tādēļ jādomā papildu nodarbes, piemēram, kartingi, aktīvais lāzerpeintbols u.c. aktivitātes. Lasiet šo rakstu un smelieties foršas idejas, ko darīt ar bērniem gada aukstajā sezonā!

3 ģimeniskas aktivitātes laika pavadīšanai mājās

Ja esat nolēmuši brīvo laiku pavadīt visi kopā mājās, šīs idejas jums noteikti noderēs! Tās ir piemērotas dažāda vecuma bērniem, turklāt sagādās pozitīvas emocijas arī pieaugušajiem.

Foto: www.freepik.com

Picu vakari

Pasludiniet piektdienas vakarus par picu dienām! Garšīgs ēdiens darba nedēļas noslēgumā ir tieši tas, kas nepieciešams, lai restartētos no pienākumiem un noskaņotos atpūtas piepildītām brīvdienām. Lai būtu interesantāk, picas gatavojiet mājās visi kopā!

Lūk, pāris picu varianti īstiem gardēžiem:

●      klasiskā salami;

●      havaju ar konservētiem ananāsiem un šķiņķi vai vistas gaļu;

●      lauku pica ar bekonu, marinētu gurķi, sīpolu un dillēm vai lociņiem;

●      karija pica ar vistu, papriku un karija majonēzes restīti;

●      meksikāņu piciņa ar malto gaļu, sīpolu, pupiņām un čili, ja esat asa ēdiena piekritēji.

Bērni ar prieku iesaistīsies picu cepšanas procesā, jo tas ir jautri un interesanti. Katrs var iejusties šefpavāra ādā, izvēloties gardākās sastāvdaļu kombinācijas!

Animācijas filmu rīti

Bērni novērtēs iespēju sestdienas vai svētdienas rītu sākt ar kādu animācijas filmu pēc viņu izvēles. Ieguvēji būs arī mamma ar tēti, jo paralēli filmai, vēl var nosnausties un bērni pat nepamanīs, ka jūs neesat iegrimuši sižetā. Ja bērni jau ir gana lieli, lūdziet viņiem pagatavot sev gardu kafiju!

Svētdienas “sapulces”

Ja lielākoties esat ļoti aizņemta ģimene, kura nevar iztikt bez kārtīga laika menedžmenta, plānošanā iesaistiet arī bērnus! Iespējams, ka viņi nebūs lielākie palīgi šajā jautājumā, tomēr būsiet pavadījuši laiku kopā un ļāvuši viņiem iesaistīties ģimenes lēmumu pieņemšanā. Šādās sanākšanās ne tikai pārrunājiet nākošās nedēļas plānus, bet arī plānoto ēdienkarti!

Skaidrs, ka šad un tad ir vajadzīgas arī aktivitātes ārpus mājas. Un ne tikai bērniem, bet arī vecākiem! Lasiet rakstu tālāk un izvēlaties to, kas jūsu ģimenei būs vispiemērotākais!

3 aktivitātes ārpus mājām

Ģimenei ir svarīgi pavadīt laiku kopā. Tas stiprina kopējo atmosfēru, kā arī uzticēšanos vienam pret otru. Izklaide ārpus mājas sniegs pozitīvu enerģiju jums visiem, tādēļ izmantojiet brīvos brīžus, lai dotos uz kādu izklaides vai atrakciju parku! Kartingi, izglītojošas aktivitātes un citas idejas raksta turpinājumā.

Kartingi

Kartings, kas darbojas ar elektro dzinēju? Jā, šis būs stāsts par elektrokartingiem, kas labā nozīmē ievērojami atšķiras no ierastajiem benzīna braucamajiem. Kartings bērniem un pieaugušajiem sagādās azartu, jo ikviens gribēs būt ātrākais braucējs.

Kartings, kas darbojas ar atkārtoti uzlādējamām baterijām, sniedz šādus ieguvumus:

●      ir dabai un cilvēka veselībai draudzīgāks;

●      kartings nerada kaitīgos izmešus un izplūdes gāzes;

●      tie ir jaudīgāki un straujāki nekā benzīna kartingi;

●      kartings jau startā spēj attīstīt maksimālo jaudu, padarot sacīkstes azartiskākas;

●      kartingiem var regulēt jaudu un ātrumu 3 režīmos. Tas ļaus mazākiem un mierīgākiem braucējiem justies droši, jo varēs noregulēt kartinga jaudu atbilstoši katra prasmēm;

●      līkumos var braukt sānslīdē, liekot piedomāt pie sava braukšanas stila;

●      speciāla sistēma ļauj precīzi noteikt apļa laiku.

Elektro kartingi ir piemērota izklaide ģimenēm ar bērniem, jo to jaudu var regulēt atbilstoši prasmēm un vecumam. Tāpat arī šie kartingi ir dažādos lielumos, lai ērti un droši būtu visiem - gan augumā lielākiem un garākiem cilvēkiem, gan īsākiem. Turklāt, šī ir arī iespēja apgūt braukšanas prasmes. Kur pieejams šāds kartings Rīgā?

Foto: gunsnlasers.lv

Kartings bērniem un vecākiem Rīgā

Jaudīgs kartings Rīgā ir pieejams “GUNSnLASERS” izklaides parkā Mārkalnes ielā 10. Iekštelpu trase darbojas katru dienu pēc iepriekš veiktas rezervācijas, kuru var pieteikt pa tālruni 27274646 (pēc savienojuma jāspiež 1 un 1)! Ja trase ir brīva, kartingi pieejami arī spontāniem izbraucieniem, tomēr labāk vispirms piezvanīt un pārliecināties par pieejamību.

Ja interesē kartings Rīgā, tad viennozīmīgi “GUNSnLASERS” iekštelpu hallē Mārkalnes ielā 10 (Jugla)! Kartingi ir lieliska aktivitāte, kuru izbaudīt ik mēnesi, cenšoties uzlabot savu sniegumu.

Muzeja apmeklējums

Mūsdienās muzeju ekspozīcijas ir ļoti interesantas un interaktīvas. Nereti līdz ar apmeklējumu, muzejs piedāvā dažādus uzdevumus, kas paralēli jāizpilda. Bieži vien vecāki ir pārsteigti, ka apmeklējuma laikā bērni izrāda lielu interesi un turpina uzdot jautājums par redzēto pat esot mājās.

Idejas muzeja apmeklējumam Rīgā un ārpus galvaspilsētas:

●      Latvijas Nacionālais mākslas muzejs;

●      Daugavpils skrošu rūpnīca;

●      Dzīvā sudraba muzejs Limbažos;

●      RSU Anatomijas muzejs;

●      Modes muzejs;

●      Latvijas Nacionālais vēstures muzejs;

●      Latvijas Nacionālais dabas muzejs;

●      Imanta Ziedoņa muzejs;

●      Tukuma muzejs Durbes pilī u.c.

Šāda aktivitāte būs gan interesanta, gan izglītojoša un bērniem noderēs arī skolā.

Lāzertags jeb lāzerpeintbols

Ideāla aktivitāte sportiskām ģimenēm, kuras mīl azartu un kārtīgu izkustēšanos. Lāzertagu var spēlēt jau no četru gadu vecuma, turklāt trāpījums nav sāpīgs. To jūt ar vibrāciju un skaņas signālu ekipējumā. Nav iespējams šmaukties, jo katru trāpījumu un “izšauto lodi” fiksē spēles sistēma. Lai “atdzīvotos” nav jāgaida spēles beigas, bet gan jādodas uz savas komandas bāzi, jānospiež īpaša poga un jāturpina spēlēt. Pēc pasākuma ikviens dalībnieks saņems diplomu ar savu spēles statistiku un īpašo titulu, ja tāds būs iegūts.

 

Foto: gunsnlasers.lv

Lai būtu jautrāk, aiciniet uz spēli vēl kādu ģimeni un rīkojiet draudzīgas sacensības savā starpā! Kur spēlēt lāzertagu? Izklaides parkā “GUNSnLASERS”, kur pieejams arī kartings!

“GUNSnLASERS” lāzertaga laukumi atrodas:

●      Mārkalnes ielā 10 (iekštelpu laukums Juglā, kā arī kartings);

●      Viestura prospektā 2 (āra laukumi Mežaparkā);

●      Šampētera ielā 1 (iekštelpu un āra laukumi Šampēterī).

“GUNSnLASERS” atpūtas parkos pieejamas gan lāzertaga, klasiskā krāsu peintbola un airsoft spēles, gan arī kartingi.

Lai pieteiktu atpūtu savai ģimenei, zvaniet pa tel. 27274646 (pēc savienojuma jāspiež 1 un 1) vai arī rakstiet e-pastu uz info@gunsnlasers.lv!