Jaunais feminisms

Jaunais feminisms

04. May 2021, 19:05 Rasas dārzs Rasas dārzs

Tiecoties pēc sievietes un vīrieša vienlīdzības, sievietes ir aizklīdušas tik tālu no saviem dabas noliktajiem procesiem, ka viņa kā dzimums pati sevi vairs nepazīst un neizprot. Daudzas jomas, kuras ir tieši saistītas ar sievietes īpašo dabu, ir aizmirstas. Un viņas klīst pa pasauli nemaz nenojaušot par savām īpašajām spējām.

Nolaupītā sievišķība

Ļoti labi to var novērot medicīnā. Esošā medicīnas pasaule ir agresīva un ar vīrieša enerģiju pārpildīta. Sākot ar terminoloģiju un beidzot ar praksi. Piemēram, slimība ir kaut kas slikts un tā ir jāuzvar. Tā ir cīņa. Amerikā sieviešu ārsti uzskata un nodod tālāk ziņu, ka dzemde ir domāta bērna iznēsāšanai un tad tā ir tikai vairs vēža orgāns, tāpēc pēc visu savu bērnu laišanas pasaulē tā būtu jālikvidē, jāizgriež ārā. Tā tad arī ir 100% izsargāšanās no nevēlamas grūtniecības.

Vairums sieviešu visā pasaulē izmanto kādu no kontracepcijas līdzekļiem, kas ir kaut kādā veidā jāievada savā ķermenī un tas tiek par pilnīgi normālu uzskatīts. Tomēr reti kura sieviete laikus tiek informēta (ja nu vispār par to kādreiz kāds aizdomājas) par to, kā tas ietekmēs viņu gan fiziski, gan garīgi. Un ir ārsti arī tepat tuvumā, kuri regulāri iesaka lietot hormonātās tabletes pret dažādām kaitēm un, protams, bonusā pozitīva blakusparādība – droša izsargāšanās no bērniem. Un, ja sieviete jautā, vai ir vēl kāda cita iespēja, tad atbildē var sagaidīt: “Nevajag būt tik bio noskaņotai.”

Slimnīcās dzemdības tiek ārēji vadītas un sieviete pati lielākoties līdz galam neizlemj, kā dzemdēt. Viņa tiek noguldīta kā apkārtējiem ērtāk un ārsts ar skalpeli rokās gaida savu kārtu. Tad bieži vien vispirms tiek noskenēti bērna parametri un tikai tad viņu iedod pašai mammai. Par masveida plānotajiem ķeizargriezieniem nemaz nerunājot. Tāds jauks biznesiņš.

Tomēr mērķis nav nomelnot svarīgo medicīnas jomu, bet gan atspoguļot vīrišķo pārākumu, kuram tiek pakļautas sievietes, pašām to pat nemanot. Arī pašā sabiedrībā esošie uzskati nav sievietēm draudzīgi. Tas ir liels panākums, ka sievietes drīkst būt priekšnieces un strādāt labi atalgotus darbus. Tomēr nu jau ir par tālu iebraukts otrā grāvī, jo sievietei tiek netieši noņemtas tiesības pašām izaudzināt savus bērnus. Ja jaunas sievietes bieži vien vēlās veidot savu darba karjeru, tad pēc bērnu kopšanas atvaļinājuma ļoti daudzām sievietēm ir mainījies pasaules redzējums un ir pilnībā mainījušās dzīves prioritātes. Bet no viņas tiek vien sagaidīts, ka viņa pēc iespējas ātrāk atgriezīsies darbā un vēlams uz sākotnējo slodzi. Bet tas lauž viņu, viņas bērnu(-s) un tālejoši arī pašu sabiedrību. Turklāt, kura gan vēlās būt mājsaimniece. Tā ir tik slikta reputācija. Un par to jau arī neviens nemaksā algu. Sieviete kā māte bieži ir tik maza līdz nekāda vērtība. Diemžēl tas ir iesaķņojies pat jau daudzu sieviešu domāšanā.

Inteliģentā sieviete

Tomēr ir sievietes, kuras redz, jūt un saprot sevi un savu patieso dabu. Viņas vēlās atgūt savas sākotnējās sievietes tiesības – pašām dzemdēt (mājdzemdības vai vismaz pašas noteiktas un vadītas dzemdības pašas izvēlētā dzemdību vietā), pašām audzināt bērnus tā vietā, lai nodotu tos svešiem cilvēkiem bērnudārzos un pašām arī pavadīt savus bērnus izglītošanā (mājmācība, unschooling). Tās ir sievietes, kuras, pat pašām varbūt to vēl neapzinoties, iestājas par savām sievietes tiesībām un vēlās maksimāli izdzīvot savu dabu un sevi caur to piepildīt. Tās ir inteliģentas sievietes ar vienu vai vairākiem diplomiem kabatā. Tās ir dzīves gudras sievietes, kurām ir talanti un hobiji.

Katram ir savs ceļš un arī šīm sievietēm būtu jābūt brīvām izvēlēties un katrai viņas izvēlei būtu jābūt atļautai un atbalstītai. Atbalstam būtu jānāk gan no sabiedrības, gan no valsts kā institūcijas. Tas ir ceļš uz emocioāli un psihiski veselīgu un laimīgu sabiedrību.

 

Šis un citi raksti lasāmi blogā Rasas dārzs: www.rasasdarzs.com

Foto: Couleur/ Pixabay