Ieva Florence-Vīksne: Ļoti daudzas problēmas atrisinās, ja ir moments kvalitatīvai sarunai

Ieva Florence-Vīksne: Ļoti daudzas problēmas atrisinās, ja ir moments kvalitatīvai sarunai

19. Sep 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

No Ievas Florences-Vīksnes staro sirsnība, mīlestība pret pasauli un gaišums. Ne velti daudzām māmiņām Ieva ir iedvesmotāja. Vienlaikus viņa ir ne tikai iedvesmotāja, bet arī aktrise, sieva savam vīram Oskaram un mamma mazajam Leonardam.

Kā šobrīd klājas Ievas, Oskara un Leonarda ģimenei? Ieva teic, ka labi. “Paldies Dievam, nav par ko sūdzēties! Protams, ir dažādas grūtības, ar kurām jātiek galā, kā jau ikvienam vecākam,” dzirkstoši smej Ieva. Lai gan Ievas un Oskara ģimenē Leonards ir pirmais bērniņš, Ieva atzīst, ka pieredze ar maziem bērniem viņai jau ir bijusi, jo tad, kad viņai bija 18 gadi, mammai piedzima jaunākais bērniņš. 

Izaicinošākais vecāku lomā

Vaicāti, kas vecāku lomā ir izaicinošākais, Oskars Florencs-Vīksne atzīst “Paši sev esam lielākais izaicinājums, jo bērns tikai iedod attīstību, bet svarīgi, kā tu šo pieredzi uzņem – pozitīvi vai negatīvi. Izaicinājums ir tikt galā ar sevi.” Jaunais tētis sarunā ar Māmiņu Klubu norāda, ka izaicinoši ir saprast, ka neesi nemaz tik pacietīgs, kā sākotnēji domāji, taču tāpēc ir nepieciešams cīnīties un strādāt, sarunāties ar partneri. “Šādi tu attīsties un pārvari visus izaicinājumus,” tā viņš.

Ieva norāda, ka lielus izaicinājumus šajā laikā viņa piedzīvojusi saistībā ar pēcdzemdību periodu un savu veselību: “Pusotru gadu kopš Leonarda piedzimšanas esmu ciešā saistībā ar rūpēm par sevi, savu ķermeni, emocionālo stāvokli. Man tas bija liels izaicinājums, jo negaidīju, ka būšana par mammu ievilks tik lielā dzīves pārmaiņā.”

Abi jaunie vecāki atzīst, ka lielākais izaicinājums viņiem bijis tas, ka pilnībā mainījusies viņu dzīve. “Protams, ir lietas, kas nemainās, kas paliek pastāvīgas, bet mainās draugi, mainās fokuss, sarunas, intereses, dziļums,” stāsta Ieva. Ne velti viņas mamma teikusi, ka Ieva šobrīd atrodas pauzē, kamēr pārējie viņas vienaudži rok un attīsta savu karjeru. “Es izvēlos nesteigties un būt ar bērnu. Tas ir izaicinājums,” tā viņa, piebilstot, ka Leonardam ir jaunas omītes, kas strādā un attīsta savu karjeru, tāpēc liels izaicinājums ir arī tas, ka bērns visu laiku ir kopā ar viņiem. Ieva atzīst, ka reizēm ļoti gribas no visa atpūsties, taču apjauš, ka dzīvē tā vairs nekad nebūs, jo tagad blakus ir mazs cilvēciņš, kas prasa visu uzmanību.

Attiecības pēc bērniņa piedzimšanas

Nav noslēpums, ka līdz ar bērna ienākšanu ģimenē mainās arī pāra attiecības, tomēr Oskars saka, ka viņi viens par otru nepārtraukti atklājuši ko jaunu vēl pirms Leonarda piedzimšanas. “Mēs visu laiku mēģinām sevi likt ārpus komforta zonas, tādā veidā uzzinot daudz ko jaunu par sevi,” atklāj Oskars. Vienlaikus viņš norāda, ka līdz ar Leonarda ienākšanu viņu ģimenē bija jāvar arī katram pašam tikt galā ar sevi. “Arī man kā tēvam visa pasaule bija jāmācās no jauna, atbildības uzņemšanās, parūpēšanās par savu sievu,” atklāts ir jaunais tētis. Viņa teikto papildina Ieva, sakot, ka attiecības, vismaz no viņas skatpunkta, pēc dēla nākšanas pasaulē kļuvušas ciešākas un mīlestības piepildītākas. “Līdz Leonarda piedzimšanai mēs katrs bijām savā karjeras pusē. Mums nebija vienojošā, ko abi darītu ārpus komforta zonas. Bijām attiecībās, taču vienlaikus arī atdalīti,” atklāta ir Ieva Florence-Vīksne, piebilstot, ka Leonards viņus ir pilnībā savienojis.

Ieva un Oskars kopā ir jau deviņus gadus, taču pēdējos četrus pamatīgi strādājot pie tā, kā vienam ar otru sarunāties. “Mēs strādājam no jauna, jo Leonards prasa cita veida klausīšanos otrā. Lai sadzirdam ne tikai visu par bērnu, bet arī par mīļoto cilvēku,” saka Oskars. Viņa teikto papildina Ieva, piebilstot, ka svarīgi ir ne tikai mācēt sarunāties, bet arī uzklausīt: “Ļoti daudzas problēmas atrisinās, ja ir moments kvalitatīvai sarunai”.