Tiešraide

9.oktobra ONLINE TV videoieraksts

11. Oct 2018, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Arī šajā mēnesī, 9. oktobrī, tiksimies Māmiņu ONLINE lekcijās, lai tiktos ar speciālistiem, atbildētu uz jautājumiem un uzzinātu to, kas aktuāls. Gan mazuļu veselība, gan māmiņas un sievietes skaistums un labsajūta. Daudz jautājumu, vēl vairāk atbilžu. Ieskaties, kādas tēmas un speciālistus satiksim šajā tiešraidē. 

Kazas piens mazuļu uzturā, pirmajā dzīves gadā.

Mazuļa visvērtīgākais ieguvums pirmajā dzīves gadā, noteikti ir ģimenes mīlestība, rūpes un tik ļoti vērtīgais mammas piens. Nereti vecākiem ir jāpieņem lēmums par labu arī citādai ēdināšanai, ja ar krūts ēdināšanu viss nav noticis kā plānots. Tāpēc, tiešraides sarunā uzdosim jautājumus ģimenes ārstei Irēnai Paturskai un noskaidrosim par kazas piena produktu lietošanu mazuļa uzturā, pirmajā dzīves gadā.

Rotaļāšanās kā mazuļa attīstības pamatelements.

Rotaļas ir nozīmīgas mazuļa attīstībā. Rotaļas ir veids kā bērns iepazīst pasauli un iemācās izprast lietu kārtību. Caur rotaļāšanos mēs mazulim varam iemācīt izpaust savas emocijas, kā arī būtiski palīdzam attīstīt sīko motoriku. Rotaļu nozīmīgumu nevar pārvērtēt, tāpēc par to runāsim arī šajā tiešraidē.

Sievietes intīmā veselība un komforts pēc dzemdībām.

Pēc dzemdībām sievietes sastopas ar dažādām problēmām, kas var ļoti būtiski ietekmēt ne tikai sievietes ikdienas dzīvi un veselību, bet arī ģimenes dzīvi un emocionālo pašsajūtu. Maksts audu atslābināšanās, urīna nesaturēšana ir tikai divas no problēmām, ar ko nākas sastapties šajā laikā un ir ļoti būtiski šīs problēmas apzināties un risināt. Tāpēc – tiešraidē tiksimies ar Veselības centra 4 ginekoloģi Katrīnu Kalniņu un noskaidrosim, Kādas ir aktuālākās problēmas, un risinājumus, ar ko sieviete ar saskarties pēc dzemdībām.

Dabīgs un veselīgs skaistums šajā rudenī.

Dekoratīvā kosmētika ir teju katras sievietes ikdiena, jo katru dienu, jaunā vai topošā māmiņa neatkarīgi no veicamajiem darbiem un pienākumiem, gribi izskatīties un justies skaista. Mūsuprāt, svarīgi, ka mēs zinām kāpēc un kādu dekoratīvo kosmētiku izvēlēties, tāpēc ar prieku varam pastāstīt, ka šajā tiešraidē būsim kopā ar organisko un dabīgo kosmētiku Dr. Hauschka. Uzzināsim jaunās rudens un ziemas dekoratīvās kosmētikas tendences un iepazīsim jaunumu – sejas toni izlīdzinošo dienas krēmu.

Ratiņi un autokrēsliņi Tava mazuļa drošībai.

Viens no svarīgākajiem “lielajiem” pirkumiem pirms bērniņš ir nācis pasaulē, ir ratiņu un autokrēsliņa iegāde. Ir ļoti daudz svarīgu faktoru, kas jāņem vērā, lai pirkums nebūtu jānožēlo. Pirmkārt, drošības aspekti un mazuļa komforts, otrkārt – nedrīkst aizmirst arī par to, cik ērti un viegli ratiņi un autosēdeklītis ir ekspluatējami ikdienā. Tāpēc, tiešraides sarunā tiksimies ar speciālisti, kura palīdzēs neapjukt starp daudzajiem piedāvājumiem un izvēlēties piemērotāko.

Probiotiku lietošana topošajām māmiņām un mazuļiem.

Probiotikas jau sen ir zināmas kā ārkārtīgi būtiskas un vērtīgas baktērijas mūsu organismam. Tās ir ļoti nepieciešamas mūsu gremošanas sistēmai, samazina dažādus saslimšanas riskus un sevišķi svarīgi rudenim  - palīdz stiprināt imūnsistēmu un tikt galā ar augšējo elpošanas ceļu iekaisumu. Probiotikas var uzņemt arī ar pārtikas palīdzību, bet vai pietiekošā daudzumā? Tiešraidē radīsim atbildes uz jautājumiem par to, kāpēc topošajām un māmiņām šīs baktērijas ir nozīmīgas un kā organismu ar tām nodrošināt.

Pieskāriens mazulim kā būtisks attīstības pamats. 

Pat izaugot, mēs vecāki zinām, cik svarīga ir pieskāriena nozīme, jo mirkļis, kad jūtamies nomākti, ir labi, ka ir kāds, kas mūs samīļo. Cik nozīmīgs pieskāriens ir mazulim? Vai pietiks ar to, ka vien reizēm to paņemsim rokās, lai mierinātu, vai pieskārienam tomēr ir lielāks spēks, ja apzināti veidojam saziņu ar mazuli, caur pieskārienu? Par to runāsim šajā tiešraidē ar sertificētu dūlu - Kristīni Bērziņu, kurai ir milzīga pieredze darbā ar vecākiem, kā arī viņa zina to, cik nozīmīgs attīstības elements ir sajūtas, ko rada saskarsme un pieskārieni. 

Gripas vakcīna un tās nozīme grūtniecēm un mazuļiem.

Tiešraides sarunā, kopā ar Rīgas Dzemdību nama pediatri – neonataloģi Ilonu Gulbi, runāsim par vakcinēšanos un tās nozīmību, tuvojoties gripas sezonai. Slimību profilakses un kontroles centrs šajā gadā aicina: “Neļauj gripai sevi noķert”, jo  pēdējo trīs gadu laikā ievērojami palielinājies stacionēto gripas slimnieku skaits, bet efektīvākais veids, kā sevi pasargāt no saslimšanas ar gripu, ir ikgadēja vakcinācija. Īpaši svarīgi tas ir tieši grūtniecības laikā, jo gripas izraisītās komplikācijas var būt ārkārtīgi bīstamas topošajai māmiņai un mazulim.

Parūpēsimies par savu krūšu veselību.

Krūts ēdināšana ir ne tikai ārkārtīgi vērtīgs kopā pavadīšanas laiks māmiņai un mazulim, bet arī milzīgs ieguvums mazulim, jo tādā veidā viņa organisms tiek nodrošināts ar ārkārtīgi vērtīgām uzturvielām un vitamīniem. Krūts ēdināšana var kļūt arī par sāpīgu pārdzīvojumu māmiņai un traucēt krūts ēdināšanu, jo tās laikā var saskarties gan ar sāpīgiem, gan saplaisājušiem un iekaisušiem krūts galiem. Lai krūts ēdināšanas laikā neiedzīvotos mastītā un būtu iespēja izbarot mazulīti, studijā tiksimies ar krūts ēdināšanas speciālisti Sandru Lasi un atbildēsim uz jautājumiem par krūšu veselību. 

Uz tikšanos tiešraidē - 9. oktobrī

no 10:00 līdz 13:20

Māmiņu klubs, 2018