Gundega Roze: Bērns man iemācīja mobilizēties

Gundega Roze: Bērns man iemācīja mobilizēties

22. Feb 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Žurnāla “Santa” galvenā redaktore Gundega Roze žurnālistikā aizvadījusi jau 20 gadus, atzīstot, ka šajā profesijā jūtas kā zivs ūdenī. Vienlaikus Gundega pratusi apvienot darbu izdevniecībā ar dēla audzināšanu, grāmatas rakstīšanu un citiem projektiem. Kā viņai tas izdodas?

Sarunā ar Māmiņu Klubu Gundega atklāj, ka redaktores darbs viņai bijis kā glābiņš, jo ļāvis izrauties no ikdienas ar bērnu. “Ļoti ātri konstatēju, ka ir pagājuši mēneši, viņš vēl ir maziņš, bet es jau esmu ļoti nogurusi, izslāpusi pēc cilvēkiem un gribu kaut ko vairāk,” saka Gundega. Profesionālā iespēja pieslēgties darbam kaut vai atsevišķos periodos, darījusi viņu laimīgu. “Fotosesiju organizēšana, sleju rakstīšana, savu privāto projektu radīšana un grāmatu rakstīšana ir ļoti brīnišķīgs brīdis sev, kad esi arī kaut kas vairāk,” teic viņa.

Gundega stāsta, ka bērns viņai iemācījis ļoti labi mobilizēties: “Kad viņš aizmiga, es uzzināju, cik daudz varu izdarīt. Es nekad agrāk nevarēju uzrakstīt sleju divu stundu laikā!” Vienlaikus arī pieredze ar bērnu likusi viņai izvērtēt savas iespējas, resursus, kā arī saprast sava laika nozīmi.

Kļūšana par mammu, protams, ieviesusi izmaiņas arī Gundegas dienas ritmā. “Vienmēr var piezvanīt no bērnudārza un teikt, ka bērns nejūtas labi, tāpēc jāiet pakaļ,” saka Gundega, uzsverot, ka viņai ir paveicies, jo līdz šim šādās dienās varējusi momentāni visu atlikt, lai brauktu viņam pakaļ. Šī iemesla dēļ vienmēr ir jāpadomā arī par plānu B, lai būtu gatava uz visu. “Man ir nodefinēts, ka bērns un ģimene ir pirmajā vietā,” uzsver Gundega, sakot, ka to respektē arī pārējie. Viņa uzsver: “Es zinu, ka ir citi kolektīvi, sistēmas un režīmi, kur nevienam neinteresē ne tavs bērns, ne arī tava veselība. Jājautā, vai gribu būt tādā sistēmā?”

Viņa iesaka ikvienam pašam sev sniegt atbildi uz šo jautājumu, jo viss sakārtosies vien tad, kad sapratīsi, vai konkrētajā vietā vari strādāt. Gundega atgādina: “Neviens nezina, kas tev sāp, vai kaut ko kavē! Neviens to nesapratīs, ja vien nebūsi to pateikusi. Nevajag baidīties par sevi, jo tie, kuri baidās, ir ļoti izdevīgi.”